Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Czytelnicy i kapituła wybrała najlepsze firmy w regionie. Biznes ma się świetnie

Sławomir Bobbe
Znamy laureatów plebiscytu Biznesmen i Firma Roku 2016 „Expressu Bydgoskiego” i „Nowości - Dziennika Toruńskiego”. Nie brakuje zaskoczeń.

W czwartek w Hotelu „Słoneczny Młyn” odbyła się gala plebiscytu „Biznesmen i Firma Roku 2016”. Zgromadzonych gości przywitała Malwina Turek, dziennikarka TVP, która prowadziła galę.

- Bardzo podoba mi się inicjatywa docenienia przedsiębiorców, zwłaszcza że podkreśla ich rolę społeczną jako pracodawców. Takie plebiscyty pozwalają inaczej spojrzeć na gospodarkę i dostrzec, że przedsiębiorcy działają nie tylko w aspekcie gospodarczym, ale również pełnią ważne role społeczne - podkreśliła Maria Wasiak, wiceprezydent Bydgoszczy.

BIZNESMEN i FIRMA ROKU 2016 - ZA NAMI GALA

- Trzeci raz spotykamy się w Słonecznym Młynie, to już trzecia edycja plebiscytu. Trzy lata temu zastanawialiśmy się, czy będzie odzew wśród przedsiębiorców, nawet nie myśleliśmy, że ten plebiscyt tak szybko urośnie. W tym roku padła rekordowa liczba głosów na przedsiębiorców, co oznacza, że gospodarka województwa kujawsko-pomorskiego ma się bardzo dobrze. Środowisko przedsiębiorców wydaje się być najbardziej zintegrowanym środowiskiem województwa, tak jest i tak będzie. Ta rekordowa obecność przedsiębiorców w plebiscycie właśnie o tym świadczy. Jestem pewien, że nasz biznes ma potencjał i ogromne perspektywy rozwoju, o czym przekonamy się w najbliższych latach - nie miał wątpliwości dr Tomasz Wojciekiewicz, wiceprezes Polska Press w Bydgoszczy.

Potem przyszedł czas na przedstawienie laureatów Plebiscytu Biznesmen i Firma Roku 2016. Nasi Czytelnicy wybierali ich w trzech kategoriach.

W kategorii Biznesowy Debiut III miejsce zajęła firma Project Mess, II miejsce zajęła Exon, a zwycięzcą została Strefa Koloru - Katarzyna Puchowska z Bydgoszczy.

W kategorii Kobieta Biznesu Roku 2016 III miejsce zdobyła Irmina Marcinkiewicz (MSU Publishing), II miejsce zdobyła Justyna Ratajczak (Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości), a zwycięstwo przypadło w udziale toruniance Annie Holz (BIURFOL).

W Kategorii Biznesmen Roku 2016 III miejsce zajął Mariusz Wilczyński (ZDB Rogowo), II miejsce zajął Vladislav Khabliev (UMC Poland), a I miejsce zajął Remigiusz Breński (Maximus Broker).

W dwóch kategoriach zwycięzców typowała złożona z fachowców kapituła. I tak, w kategorii Firma Roku 2016 - Najlepszy Pracodawca III miejsce otrzymała Cukiernia Rem Marco, II miejsce otrzymała Nova Trading SA, a I miejsce otrzymały Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Bydgoszczy Sp. z o.o.

Z kolei w kategorii Biznesmen Roku 2016 III miejsce zajął Radosław Ratajczak Regionalne Centrum Innowacyjności-Centrum Transferu Technologii UTP, II miejsce otrzymała Elżbieta Olszewska TO TUR Toruńska Turystyka, a zwyciężył Stanisław Drzewiecki, Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Bydgoszczy.

- Jestem naprawdę zaskoczony i bardzo dziękuję, zwykle lubię jak wydarzenia toczą się według określonego planu - żartował prezes. To także sukces wszystkich moich współpracowników. W trzech projektach inwestycyjnych udało się nam wypracować 700 milionów złotych bezzwrotnej pomocy grantowej dla miasta.

W swoim wystąpieniu Edyta Wiwatowska, prezes Bydgoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, podkreślała społeczną wartość biznesu.

- Rozwój przedsiębiorstw przekłada się na wzrost liczby miejsc pracy, to działanie społeczne biznesu. Liderem w zatrudnieniu jest nasze miasto, ale duże ośrodki miejskie są dużymi rynkami bytu, które dają możliwość pozyskania kadr. Gospodarka Bydgoszczy jest zdywersyfikowana, rozwijają się tu polskie i zagraniczne firmy. Aż 80 procent nowych miejsc pracy powstaje w branży nowoczesnych technologii i outsourcingu - mówiła na gali prezes.

***

Pokolenia biznesu

-Pamiętam początki transformacji, gdy tworzyły się firmy działające w nowych realiach rynkowych. Wystarczał pomysł, trochę pieniędzy i odwaga, by zacząć na rynku - mówi wicemarszałek Zbigniew Ostrowski.

Przez 27 lat transformacji zmieniło się pokolenie biznesmenów. Dziś nie wystarczy uzupełnić braki rynkowe, dziś trzeba myśleć innowacyjnie, dawać ludziom możliwość realizacji ich marzeń, to znacznie więcej niż na początku lat 90. Młodzi ludzie wiedzą, jak to robić, nie mają szklanego sufitu, oni się już niczego nie boją.

Polub "Express" na Facebooku

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera