
Dino Stiglec (Śląsk Wrocław)
Wyrasta na czołowego lewego obrońcę ligi. Umiejętności potwierdził w meczu wysokiego ryzyka - derbach. W spotkaniu z Zagłębiem Lubin zapisał asystę i strzelił gola.
W naszej jedenastce kolejki Stiglec znalazł się po raz drugi.

Sasa Żivec (Zagłębie Lubin)
Czwarty gol w sezonie (posiada też asystę). Jego akcję bramkową z derbów moglibyśmy oglądać do znudzenia... Słoweniec podbiegł pod pole karne, tam zwodem zmylił Wojciecha Gollę i załadował z lewej nogi przy prawym słupku - nie do obrony.
W naszej jedenastce kolejki Żivec znalazł się po raz trzeci.

Michał Nalepa (Arka Gdynia)
Strzelił na 3:1. Włożył sporo pracy w to przełamanie. Od niego rozpoczęło się wiele składnych akcji. Przykład? Po jego dryblingu i wstrzeleniu piłki w pole karne Dawit Schirtladze trafił na 1:0.
W naszej jedenastce kolejki Nalepa znalazł się po raz pierwszy.

Maciej Gajos (Lechia Gdańsk)
Najlepszy występ w biało-zielonych barwach? Naszym zdaniem tak. Były gracz Lecha Poznań wydatnie pomógł w odniesieniu zwycięstwa nad Koroną Kielce. Do siatki trafił jako pierwszy.
W naszej jedenastce kolejki Gajos znalazł się po raz pierwszy.