Jacek Czaplewski
od 16 lat
PKO Ekstraklasa. Cracovia przed przerwą nie dała żadnych szans Zagłębiu Lubin, a to przesądziło o końcowym sukcesie. W meczu otwierającym 4. kolejkę drużyna Jacka Zielińskiego zwyciężyła 2:1. Przed przerwą obie bramki zdobył Patryk Makuch.

PKO Ekstraklasa. Cracovia - Zagłębie Lubin 2:1

Zagłębie nie miało żadnych argumentów w pierwszej połowie. Cracovia zagrała wyśmienicie. Na dobrą sprawę do szatni mogła zejść przy prowadzeniu nie 2:0, lecz nawet 4:0 lub 5:0.

To drugi mecz na stadionie przy Kałuży w nowym sezonie, ale pierwszy z udziałem Cracovii. W poniedziałek jako gospodarz zadebiutowała Puszcza Niepołomice. Też wygrała, 1:0 ze Stalą Mielec, choć nie po tak efektownej grze.

W składzie Cracovii względem meczu z Radomiakiem Radom (1:0) zaszła jedna znacząca zmiana. Kosztem Mateusza Bochnaka zaczął Patryk Makuch. Wstawienie drugiego napastnika okazało się strzałem w dziesiątkę.

Przed przerwą sytuacje mieli Paweł Jaroszyński (obił poprzeczkę) czy Cornel Rapa, ale do siatki trafił jedynie Makuch. Najpierw wykorzystał podanie Benjamina Kallmana, potem wrzutkę Takuto Oshimy. W 82 minucie Makuch zszedł z boiska. Kibice skandowali jego nazwisko.

Druga połowa pod dyktando Zagłębia

W drugiej połowie role się odwróciły. Wygrało ją Zagłębie, ale nie na tyle wysoko, żeby zapunktować. Najpierw przed szansą znalazł się Tomasz Makowski. Piłkę po mocnej próbie nad poprzeczką przeniósł Sebastian Madejski.

Później okazję miał debiutujący u Miedziowych Mateusz Wdowiak, ale nie dokręcił futbolówki. A po rzucie rożnym w 89 minucie pojedynek z bramkarzem Cracovii przegrał główkujący Kamil Kruk.

Mimo to Zagłębie i tak złapało kontakt. W doliczonym czasie sędzia Daniel Stefański podszedł do ekranu, żeby upewnić się, że doszło do przewinienia na Mateuszu Grzybku. Jedenastkę pewnie wykorzystał Kacper Chodyna. Na więcej Cracovia już nie pozwoliła.

Cracovia ma siedem punktów po trzech występach. Na pozycji wicelidera tabeli podmieniła właśnie Zagłębie Lubin. W następnej kolejce drużyna Jacka Zielińskiego zagra u siebie z Piastem Gliwice. Miedziowych czeka domowy mecz przeciw Puszczy Niepołomice.

Oceny piłkarzy po meczu Cracovia - Zagłębie Lubin (w skali 1-6):