CLJ U-18. Lider nie zwalnia tempa -podsumowanie 12. kolejki

PI
Wielkie strzelanie w Poznaniu i Warszawie, przekonujące zwycięstwo lidera z Kielc i zaskakujące remisy. Zobacz co wydarzyło się w ostatni weekend w Centralnej Lidze Juniorów U-18.

Meczem z wieloma podtekstami było starcie Legii Warszawa z Jagiellonią Białystok. Faworytem byli warszawianie i nie dopuścili do niespodzianki. Strzelanie w 10. minucie rozpoczął Bartłomiej Ciepiela, dwie bramki dołożył Radosław Cielemięcki i po jednej Mateusz Lisowski i Mateusz Szwed. Gości z Białegostoku było stać na bramki Przemysława Chyrchały i Szymona Łapińskiego. Przekonujące zwycięstwo 5:2 gospodarzy sprawiło, że Jagiellonia po tej kolejce znajduje się w strefie spadkowej.

W Toruniu Elana podejmowała Zagłębie Lubin. Goście z Dolnego Śląska musieli wygrać, jeśli chcieli utrzymać miejsce na ligowym podium. Zadanie wykonali i dzięki bramkom Błażeja Czubana i Patryka Grychtolika trzy punkty pojechały do Lubina.

Zwycięzca meczu Motor Lublin - Cracovia przeskoczyłby rywala w ligowej tabeli. I jak często w takich spotkaniach bywa zakończyło się ono..remisem. Dzięki bramce Szymona Raka z rzutu karnego Motor objął prowadzenie i przez długi czas skutecznie opierał ataki zespołu z Grodu Kraka. Jednak w 72. minucie Szymon Stachera znalazł drogę do siatki i zapewnił jeden punkt swojej drużynie. Motor znajduje się na dwunastej pozycji, a Cracovia jest dwa miejsca wyżej.

Podziałem punktów zakończyło się starcie w Szczecinie, gdzie przyjechała Arka Gdynia. Pogoń jako wicelider tabeli była oczywistym faworytem, ale to goście w 38. minucie otworzyli wynik spotkania. Bramka Kacpra Wiśniewskiego wybiła Portowców z rytmu i długo nie potrafili odnaleźć swojego stylu gry. Gdy wydawało się, że Arka sprawi sporą niespodziankę i wywiezie ze Szczecina trzy punkty znać o sobie dał Kacper Cichoń, który w 90. minucie uratował dla swojej drużyny jedno oczko.

Wyjazdu do Poznania miło nie będą wspominać gracze Ruchu Chorzów. Gospodarze urządzili sobie trening strzelecki, a wynik 7:0 mógł być wyższy, gdyby gracze Kolejorza mieli lepiej ustawione celowniki. Bohaterem został Jakub Kamiński, który strzelił trzy bramki.

Emocji i bramek zabrakło w Zabierzowie, gdzie swoje mecze rozgrywa Wisła Kraków. Właśnie tam przyjechał walczący o utrzymanie GKS Bełchatów i z jednego punktu na terenie faworyta może być zadowolony. Ze swojej gry zadowolona za to może być Korona Kielce, która pojechała do Wrocławia na mecz ze Śląskiem i nie pozostawiła rywalowi żadnych złudzeń. Mecz zakończył się wynikiem 4:1, a bohaterem okazał się Wiktor Długosz, którego hattrick zapewnił Koronie trzy punkty.

Ostatnie spotkanie w tej kolejce odbyło się w Warszawie. Escola Varsovia podejmowała zabrzańskiego Górnika i nie okazała się zbyt gościnna. Na bramki Wojciecha Pisarka i Titasa Milašiusa odpowiedział Krystian Imiela, ale ostatnie słowo należało do Leonarda Balasa, który przypieczętował zwycięstwo gospodarzy.

Z dwudziestoma dziewięcioma punktami ligowej stawce przewodzi Korona Kielce, trzy oczka mniej ma Pogoń Szczecin, a z dwudziestoma pięcioma punktami podium zamyka Zagłębie Lubin. Na szarym końcu rozgrywek znajduje się Ruch Chorzów, a przed nim z dziewięcioma punktami są GKS Bełchatów i Elana Toruń. Najbliżej bezpiecznego miejsca jest Jagiellonia, która do dwunastego Motoru traci jedno oczko.

Komplet wyników:

Legia Warszawa 5:2 Jagiellonia Białystok
Bartłomiej Ciepiela 10, Radosław Cielemęcki 28, 62, Mateusz Lisowski 68, Mateusz Szwed 89 - Przemysław Chyrchała 72, Szymon Łapiński 83

Lech Poznań 7:0 Ruch Chorzów
Jakub Karbownik 3, Bartosz Bartkowiak 7, Kacper Durda 55, Jakub Kamiński 58, 59, 85, Michał Zimmer 65

Wisła Kraków 0:0 GKS Bełchatów

Śląsk Wrocław 1:4 Korona Kielce
Aleksander Paluszek 32 - Wiktor Długosz 2, 23, 65, Daniel Szelągowski 41

Escola Varsovia Warszawa 3:1 Górnik Zabrze
Wojciech Pisarek 10, Titas Milašius 49, Leonard Balas 82 - Krystian Imiela 78

CENTRALNA LIGA JUNIORÓW w SPORTOWY24.PL

Materiał oryginalny: CLJ U-18. Lider nie zwalnia tempa -podsumowanie 12. kolejki - Gol24