Chemik w ostatniej chwili, Polonia z kretesem! [ZDJĘCIA]

Mecz w Święto Niepodległości 2017: Chemik Bydgoszcz - Legia Chełmża.
Mecz w Święto Niepodległości 2017: Chemik Bydgoszcz - Legia Chełmża. Dariusz Bloch
Sobotni mecz 15. kolejki IV ligi z Legią Chełmża był dla piłkarzy Chemika Bydgoszcz okazją do przełamania się. Gdyby się znów nie powiodło, mogliby stracić pozycję lidera.

Przypomnijmy, że przed meczem z Legią podopieczni Piotra Gruszki stracili impet, zeszli ze zwycięskiej ścieżki i z dwóch ostatnich wyjazdowych meczów przywieźli tylko punkt (1:1 z Cuiavią Inowrocław i 1:2 z Notecianką Pakość).

W sobotnie popołudnie na ul. Glinki jedynego gola dla chemików zdobył w 85 minucie Dawid Janicki. Stało się to po szybkim wznowieniu gry i dośrodkowaniu w pole karne, gdzie napastnik nie zmarnował okazji.

Zespołowi przyjezdnemu towarzyszyli kibice.

Chemik Bydgoszcz - Legia Chełmża 1:0 (0:0).

Bramka: Dawid Janicki (85).

Chemik: Mariusz Tatera – Daniel Włosiński, Robert Frasz, Szymon Maziarz, Beniamin Czajka – Wiktor Osiński (81 Adrian Raszka), Michał Żurowski, Maciej Kot (72 Patryk Nowak), Paweł Olszewski, Robert Kawałek (72 Radosław Mik) – Dawid Janicki.

Dotychczasowy współlider, Kujawianka Izbica Kujawska, straciła punkty remisując na własnym boisku ze Spartą Brodnica 2:2 (1:0). Gospodarze wyrównali w 90 minucie.

Nie udał się wyjazd do Aleksandrowa Kujawskiego piłkarzom KP Polonia Bydgoszcz, którzy przegrali 0:3. Trzeci zespół tabeli IV ligi (przynajmniej do niedzieli, wtedy zagra Notecianka Pakość)) wszystkie trzy gole stracił do przerwy.

Orlęta Aleksandrów Kujawski – KP Polonia Bydgoszcz 3:0 (3:0).

Bramki: Adam Młodzieniak (12), Dominik Smołko (22), Bartosz Maćkiewicz (35).

Przypomnijmy wynik czwartkowego meczu 14. kolejki V ligi (grupa I):

Pomorzanin Toruń - Budowlany KS Bydgoszcz 3:3 (2:2).

Bramki: Paweł Kwiatkowski (33), Wojciech Springer (37), Adam Lisiecki (90+3-karny) - Paweł Dudzik (20 i 25), Szymon Dusza (70-karny).