Chemik Moderator znów wygrał. Teraz czas na finał pucharu

Bydgoscy piłkarze rozegrali ostatni III-ligowy mecz przed swoimi kibicami.

Rywalem Chemika była Wierzyca Pelplin. Obie ekipy już wcześniej zostały zdegradowane do IV ligi. Triumfowali bydgoszczanie 3:2. To ich trzecie z rzędu zwycięstwo. Szkoda, że nasz zespół przebudził się tak późno...

Miejscowi dwa pierwsze trafienia zaliczyli już w 19. i 20. minucie. Za każdym razem podawał Paweł Olszewski, a piłkę w siatce umieszczali - kolejno - Dawid Janicki i Wojciech Mielcarek.

W 62. minucie goście odpowiedzieli trafieniem Mateusza Kaczmarka, ale chwilę później (68.) Chemik znów prowadził różnicą 2 goli, swoją drugą bramkę zdobył Mielcarek.

W 76. minucie Wierzyca znów zniwelowała stratę po kapitalnym uderzeniu zza pola karnego Kuby Binerowskiego.

Końcówka była nerwowa, ale wynik nie uległ już zmianie.

Chemik Moderator w najbliższą środę zagra u siebie z Unią Gniewkowo w pierwszym meczu finału Regionalnego Pucharu Polski. Spotkanie rozgrywane będzie przy sztucznym oświetleniu. Początek o godz. 19.49 (Chemik powstał w 1949 roku i obchodzi 70 urodziny).