0 1 połowa

Bayern Monachium

3

0 1 połowa

• Koniec meczu! Po dwóch bramkach Serge'a Gnabry'ego i trafieniu Roberta Lewandowskiego Bayern pokonuje na Stamford Bridge Chelsea 3:0! Dodatkowo "Lewy" dopisał 2 asysty!

Koniec meczu: Napoli - FC Barcelona 1:1 (Mertens 30' - Griezmann 57')

• [b]No to wiemy, kto jest MVP[/b

• Po centrze z rzutu rożnego strzał Leona Goretzki został zablokowany.

• Clement Turpin dolicza 4 minuty do drugiej połowy.

• Thiago Alcantara schodzi, Leon Goretzka wchodzi.

• Anemiczny strzał Masona Mounta nie sprawił problemu Manuelowi Neuerowi. Ten musiał trochę poczekać, aż piłka do niego doleci.

• Correntin Tolisso wchodzi w miejsce Serge'a Gnabry'ego, strzelca dwóch bramek.

• Auf viedersehen! Auf viedersehen

- niosło się po Stamford Bridge.

• CZERWONA KARTKA DLA MARCOSA ALONSO za faul bez piłki na Robercie Lewandowskim! Pierwotnie sędzia pokazał Hiszpanowi żółtą kartkę, ale po weryfikacji VAR zmienił jej kolor.

• Tammy Abaham wyłuskał piłkę spod nóg rywala i pognał- z dwoma kolegami - na trzech obrońców Bayernu. W decydującym momencie, tuż przed linią 16. metra... poślizgnął się na piłce!

• Tammy'emu Abrahamowi brakowało centymetrów, by sięgnąć piłkę w polu karnym Bayernu. Jak nie idzie to nie idzie...

• To już chyba pozamiatane! Alphonso Davies pognał w stronę "szesnastki" gospodarzy i podaje do pustej bramki do Roberta Lewandowskiego. Ten tylko dostawia stopę, po czym cieszy się z kolejnej bramki w Lidze Mistrzów!

• ROBERT LEWANDOWSKI TRAFIA DO SIATKI!!!

• Frank Lampard wzmacnia ofensywę. Wpuszcza Pedro za rodaka, Cesara Azpilicuetę.

• "Nigdy nie mamy dosyć, Serge"

• W odpowiedzi Mason Mount posyła piłkę wysoko nad bramką Manuela Neuera. A miał do niej niecałe 20 metrów.

• Nie ma trzeciej bramki dla Bayernu! Piłka po uderzeniu Philippe Coutinho mija bramkę Wilfreda Caballero!

• Dla Kinglesya Comana ten mecz już się skończył. Zmienia go Philippe Coutinho.

• Przerwa w grze. Urazu nabawił się Kinglesy Coman. Źle to wygląda i prawdopodobnie będzie konieczna zmiana.

• Goście domagają się rzutu karnego za rzekome zagranie ręką przez Andreasa Christensena! Sędzia czekał na komunikat z wozu VAR i ostatecznie nie decyduje się wskazywać na "wapno"!

• Akcja Bayernu przynosi rzut rożny. Joshua Kimmich zbeiga do narożnika...

• ... a za Rossa Barkleya pojawia się William.

• Podwójna zmiana w ekipie gospodarzy. Tammy Abraham wchodzi za Olivera Giroud...

• A w drugim meczu mamy remis. Na bramkę Driesa Mertensa (30') odpowiedział Antoine Griezmann (57')

• Goście idą za ciosem! Jednak podanie zwrotne Thomasa Muellera do Roberta Lewandowskiego było niedokładne.

• Druga kapitalna asysta Roberta Lewandowskiego! Zagrał on w "szesnastkę" do Serge'a Gnabry'ego, który w sytuacji sam na sam z Wilfredo Caballero po raz drugi kieruje piłkę do siatki!

• Ależ poklepali Robert Lewandowski z Serge'em Gnabrym. Ten drugi zagrywa idealnie w pole karne do polskiego snajpera, a ten przytomnie zagrywa na 11. metr, skąd Gnabry kieruje piłkę do pustej bramki!

• CO SIĘ DZIEJE?! DUBLET SERGE'A GNABRY'EGO!!!

• GOL DLA BAYERNU! SERGE GNABRY!!!

• I żółta kartka dla Kinglesya Comana.

• Żółta kartka dla Jorginho. Tym samym nie zagra w rewanżu.

• Od razu do ataku rzucili się gospodarze. Szkoda, że Mason Mount był na spalonym.

• Oby się działo

• Drugą połowę czas zacząć!

• Wracamy na Stamford Bridge na drugie trzy kwadranse meczu Chelsea - Bayern. Co nas czeka po zmianie stron?

• +1' Koniec pierwszej połowy. Chelsea bezbramkowo remisuje z Bayernem, a w drugim starciu Napoli prowadzi z Barceloną (1:0).

• Jednak Clement Turpin zabrał z szatni kartki. Upomniany został Thiago Alcantara za faul taktyczny.

• A teraz próba górnego podania do Olivera Giroud. Futbolówka odbiła się od niego jak piłeczka kauczukowa od ściany.

• Manuel Neuer ratuje Bayern przed stratą bramki do szatni! Z najwyższym trudem odbija piłkę po atomowym uderzeniu Marcosa Alonso!

• Ostre starcie Marcosa Alonso z Kingsleyem Comanem. I tu też nie ma kartki.

• Robert Lewandowski w roli lewoskrzydłowego. Cóż, jego dośrodkowanie było dalekie od ideału.

• Benjamin Pavard przegrał pojedynek z Masonem Mountem i ten "kosą" spowodował jego upadek. Aż dziwne, że sędzia nie zdecydował się sięgać do kieszonki.

• Tak blisko...

• 4/1 Strzały/strzały 6/3

• Poprzeczka ratuje Chelsea przed utratą gola! Po centrze z lewej strony główkował z kilku metrów zupełnie niepilnowany Thomas Mueller!

• Po chwili akcję Rossa Barkleya przerywa gwizdek sędziego. Clement Turpin zauważył, że ten w przyjmowaniu piłki pomagał sobie ręką.

• Szeroko ustawiony Kingsley Coman dostaje piłkę przy polu karnym Chelsea. Jego zagranie do Roberta Lewandowskiego pada łupem obrony gospodarzy.

• Tymczasem w drugim meczu Napoli prowadzi od 30. minuty z Barceloną po bramce Driesa Mertensa. Asystę zanotował Piotr Zieliński!

• Thomas Mueller uderza zza "szesnastki" obok prawego, dalszego słupka. Pomylił się dość znacznie.

• Zmiana nie będzie konieczna.

• Jeszcze Wilfredo Caballero ucierpiał w tym starciu. Konieczna jest interwencja sztabu medycznego a na rozgrzewkę ruszył już Kepa.

• Wilfredo Caballero 2, Robert Lewandowski 0! Argentyński bramkarz w rewelacyjnym stylu broni strzał w sytuacji sam na sam!

• Środkiem próbowali się przedrzeć Bawarczycy. Thomas Mueller podaje ciut za mocno do Roberta Lewandowskiego, którego uprzedził Wilfredo Caballero.

• Strata Bayernu przed polem karnym "The Blues". Ich kontra skończyła się... ok. 10 metrów przed linią środkową.

• Oliver Giroud wyskakuje najwyżej i uderza głową. Piłka po koźle dość leniwie leciała w stronę bramki. Spokojnie łapie ją Manuel Neuer.

• Atak gospodarzy prawą stroną przynosi rzut rożny. Może być ciekawie.

• 15. minuta. WIlfredo Caballero 1, Robert Lewandowski 0

Chelsea - Bayern
Lewandowski, Caballero

• Tym razem bez zagrożenia.

• Pierwsza okazja Roberta Lewandowskiego! Dostał kapitalne podanie z głębi pola i w sytuacji sam na sam z WIlfredo Caballero trafia wprost w bramkarza Chelsea. "Tylko" rzut rożny dla Bayernu!

• Antonio Rudiger podaje górą do Olivera GIroud. Osaczony przez dwóch rywali Francuz traci piłkę.

• Kinglesy Coman ruszy,ł jak sprinter do prostopadłego podania. W "szesnastce" gospodarzy zachował się trochę zbyt egoistycznie, decydując się na płaski strzał. Zamiast podać do lepiej ustawionego Roberta Lewandowskiego, posyła piłkę tuż obok prawego słupka!

• Po wybiciu bramkarza Oliver Giroud zgrywa piłkę głową do Masona Mounta. Anglik ruszył w stronę pola karnego Bayernu, z którego uderza bardzo niedokładnie.

• W odpowiedzi atak mistrza Niemiec. Serge Gnabry nie zdołał jednak opanować piłki na boisku. Wilfredo Cabbalero z "piątki".

• Do wybitej przed pole karne piłki dopada Mason Mount. Ten uderza z powietrza wysoko nad poprzeczką.

• Nie wyszło lewą, to "The Blues" zaatakowali prawą flanką. Cesarowi Azpilicuecie udało się wywalczyć aut na wysokości pola karnego Bayernu.

• Dośrodkowanie Rossa Barkleya nie znajduje adresata w "szesnastce" gości.

• Atak pozycyjny Bayernu. Piłka szła jak po sznurku od prawej do lewej strony. Alphonso Daviesowi chciał ją odebrać Mason Mount, ale uczynił to z przekroczeniem przepisów.

• Wilfredo Caballero spokojnie broni strzał Thomasa Muellera zza linii 16. metra.

• Na gwizdek Clementa Turpina ze środka zaczynają Bawarczycy!

• Pora na losowanie stron. Kapitanami są Cesar Azpilicueta i Manuel Neuer.

• Obie ekipy wychodzą na murawę Stamford Bridge. Za moment hymn Ligi Mistrzów i rozpoczęcie spotkania!

• Z powodu urazów w ekipie gości brakuje dzisiaj Javiego Martineza, Ivana Perisicia i Niklasa Sule. Natomiast w Chelsea brakuje Calluma Hudsona-Odoiego, N'Golo Kante i Christiana Pulisicia.

• Cesar Azpilicueta i Jorginho (oraz Kurt Zouma na ławce) po stronie "The Blues" powinni uważać dzisiaj na żółte kartki. W przypadku "żółtka" czeka ich przymusowa pauza w rewanżu.

Po stronie Bayernu nikt nie jest zagrożony.

• Rezerwowi Chelsea: Kepa - Abraham, Pedro, Zouma, Emerson, Gilmour, William.

Rezerwowi Bayernu: Ulreich - Odirozola, Coutinho, Goretzka, Hernandez,Tolisso, Zirkzee.

• Tak graficznie prezentują się obie "jedenastki"