https://expressbydgoski.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

CBŚP zadało kolejny cios w narkotykowy biznes

BOB
Policjanci z CBŚP zatrzymali kolejne osoby podejrzane o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, której członkowie uczestniczyli w obrocie znacznymi ilościami kokainy, marihuany oraz MDMA (metaamfetamina - red.). 11 osób usłyszało zarzuty, między innymi udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, przemytu narkotyków oraz wprowadzania ich do obrotu.

Sprawa miała swój początek w sierpniu 2017 roku, kiedy to policjanci CBŚP w jednym z hoteli na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zatrzymali kuriera, u którego w pokoju znajdowało się 2 kg ecstasy. Jest on podejrzany o przemyt tego narkotyku do Polski z Niemiec i wszystko wskazuje na to, że planował wprowadzić do obrotu na terenie powiatu inowrocławskiego.

Z ustaleń śledczych wynika, że kurier był członkiem zorganizowanej grupy przestępczej, która od lata 2016 roku do połowy 2017 roku przemyciła do Polski oraz Wielkiej Brytanii ponad 39 kg narkotyków w postaci kokainy, MDMA oraz marihuany.

Kolejne zatrzymania osób mających związek z przemytem i dystrybucją narkotyków miały miejsce w styczniu 2018 roku. Wówczas zatrzymano podejrzanego o kierowanie całym przedsięwzięciem, a kolejnym pięciu osobom prokurator przedstawił zarzuty udziału w grupie przestępczej, a także przemytu i wprowadzania do obrotu środków odurzających oraz substancji psychotropowych. Wobec trzech mężczyzn Sąd Rejonowy w Bydgoszczy zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

W ostatnich dniach policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali pięć osób, którym prokurator ogłosił m.in. zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków. W dalszym ciągu zbierany jest materiał dowodowy, który może skutkować dalszymi zatrzymaniami osób zaangażowanych w dystrybucję narkotyków.

Przypominamy, że za nielegalny obrót międzynarodowy środkami odurzającymi i substancjami psychotropowymi grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata.

Śledztwo nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy.

Oblał mężczyznę kwasem siarkowym. Szuka go policja

źródło: TVN/x-news

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

J
JankoPalski
Mdma to ecstasy, a nie metaamfetamina.
Wróć na expressbydgoski.pl Express Bydgoski