Dzięki nim udaje się osiągnąć cele, które sobie wyznaczamy , między innymi, zwiększenie aktywności szkół, a także, na przykład, dostosowywanie oferty edukacyjnej do potrzeb rynku pracy.
W minionej perspektywie unijnej miasto wsparło projekty kwotą 70 milionów złotych. Chodzi tu nie tylko o „Zawodowe horyzonty” czy „Aktywny w szkole - twórczy w życiu”, ale wiele innych projektów, na przykład „Gimnazjum z przyszłością”, „Badam, doświadczam”. Efekty są bardzo wymierne, widać, jak wzrosła aktywność uczniów i nauczycieli.
PRZECZYTAJ:Co dają uczniom programy edukacyjne "Zawodowe horyzonty 5" i "Aktywny w szkole - twórczy w życiu"?
Realizacja tych projektów to dobre praktyki, dlatego w nowej perspektywie unijnej chcemy korzystać z tego doświadczenia.
Będziemy wspierać uczniów, ale także rozwijać współpracę z pracodawcami. Dostrzegamy konieczność dostosowywania systemu kształcenia do potrzeb rynku pracy oraz rozwoju szkolnictwa zawodowego. Będziemy wyposażać szkolne pracownie w nowoczesny sprzęt i pomoce dydaktyczne. Wspierać będziemy również edukację dorosłych.
Dzięki unijnym funduszom powstaną także nowe placówki oświatowe na terenie miasta.
Bardzo ważne jest doskonalenie nauczycieli. W Bydgoszczy działa Miejski Ośrodek Edukacji Nauczycieli, który w sposób wszechstronny wspomaga rozwój zawodowy nauczycieli oraz pracę szkół i placówek oświatowych.
