MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Bydgoszcz przyspiesza z modernizacją tramwajów. Nowe składy już w maju

OPRAC.:
Mikołaj Romanowski
Mikołaj Romanowski
Wszystkie zamówione pojazdy są niskopodłogowe, wyposażone w klimatyzację, najnowocześniejsze systemy informacji pasażerskiej, wi-fi i ładowarki do urządzeń mobilnych - informuje bydgoski ratusz.
Wszystkie zamówione pojazdy są niskopodłogowe, wyposażone w klimatyzację, najnowocześniejsze systemy informacji pasażerskiej, wi-fi i ładowarki do urządzeń mobilnych - informuje bydgoski ratusz.
Bydgoszcz zyska nowe tramwaje szybciej niż planowano. Dzięki unijnemu dofinansowaniu, miasto realizuje ambitny plan modernizacji taboru tramwajowego. Pierwsze z 40 zamówionych nowoczesnych pojazdów bydgoskiej PESY już wozi pasażerów, a kolejne dostawy mają nastąpić wcześniej niż zakładano. Inwestycja ta nie tylko poprawi komfort podróży mieszkańców, ale również przyczyni się do zwiększenia efektywności miejskiego transportu publicznego.

Pierwsza partia nowoczesnych pojazdów już od jakiegoś czasu kursuje po mieście. "Kupiliśmy 40 niskopodłogowych tramwajów. Dziesięć już kursuje po Bydgoszczy. Kolejne miały być dostarczone pod koniec bieżącego roku. Wykonawca przyspieszył jednak prace i kolejne tramwaje pojawią się już w maju br. To duże zamówienie realizujemy dzięki pozyskanym przez Miasto europejskim funduszom" - podkreśla przedstawiciel miasta.

Nowe tramwaje wyposażone są w klimatyzację, najnowocześniejsze systemy informacji pasażerskiej, wi-fi oraz ładowarki do urządzeń mobilnych. Trawmaje dostarcza bydgoska firma PESA.

Do końca roku 24 składy zamiast 18

Zgodnie z pierwotnym harmonogramem, 18 kolejnych tramwajów miało zostać dostarczonych jesienią. Jednak dzięki przyspieszeniu prac przez wykonawcę, już w maju miasto otrzyma dwa pierwsze tramwaje z tegorocznego pakietu, a trzy kolejne w czerwcu. Do końca roku planowane jest dostarczenie 24 składów (zamiast planowanych 18), co oznacza szybszą realizację zamówienia niż zakładano.

Każdy nowy tramwaj przed wprowadzeniem do eksploatacji jest dokładnie testowany. Po dostarczeniu do zajezdni, pojazdy są sprawdzane pod względem technicznym i zgodności z umową. Następnie przeprowadzane są testy na bydgoskich torowiskach, a pozytywne ich zakończenie pozwala na wprowadzenie tramwajów na regularne trasy.

Bydgoszcz: Modernizacja infrastruktury tramwajowej

Oprócz inwestycji w nowy tabor, Bydgoszcz kontynuuje rozbudowę i modernizację infrastruktury tramwajowej. W ciągu ostatniej dekady miasto zrealizowało szereg ważnych projektów, w tym budowę nowych linii tramwajowych oraz przystanków wiedeńskich z wyniesionymi peronami, co znacznie ułatwia dostęp do tramwajów. "Do 2010 roku w Bydgoszczy mieliśmy tylko dwa nowoczesne tramwaje. W ciągu ostatniej dekady udało się nam nadrobić te zaległości. Kupiliśmy 33 nowe niskopodłogowce i zbudowaliśmy nowe linie tramwajowe" - podsumowuje bydgoski ratusz.

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera