
Z niektórymi absolwentami szkoła od lat utrzymuje stały kontakt.
- Przykładowo Leonard Pietraszak przesyła nam materiały dotyczące filmoteki, co wykorzystujemy podczas zajęć z młodzieżą - mówi Grażyna Dziedzic. - Naszą absolwentką jest też dr hab. inż. Halina Olszewska, prof. UTP. Dzięki niej nawiązaliśmy współpracę z bydgoską uczelnią, a nasi uczniowie z klas medycznych, gdy nie było pandemii, uczestniczyli w ramach dodatkowych zajęć w spotkaniach na UTP.

Znani absolwenci to także kapitał I LO, które w październiku 2019 r. obchodziło 400-lecie istnienia szkoły. Wielowiekowa tradycja „Jedynki” przyniosła na przestrzeni czterech stuleci sporą liczbę absolwentów, w tym wielu wybitnych. Uczniami I LO byli, m.in., kryptolog i matematyk Marian Rejewski, znany filolog i filozof prof. Michał Paweł Markowski, reżyser Jerzy Hoffman czy lekarz chirurg Zygmunt Mackiewicz. Szkołę tę skończyli też znani politycy Radosław Sikorski i Paweł Olszewski oraz prof. dr hab. inż. Kazimierz Sadkiewicz, nestor polskiego piekarstwa.
Na zdjęciu uroczystość nadania jednej z sal polonistycznych w I LO imieniem Jerzego Hoffmana - listopad 2017 r.

Szkoła zadedykowała już cztery sale przedmiotowe znanym absolwentom. I tak np. patronem pracowni matematycznej został Marian Rejewski. Sala, w której odbywają się zajęcia z przedsiębiorczości dedykowana jest Karolowi Górnowiczowi, a dwie inne sale humanistyczne noszą imię Jerzego Hoffmana i Michała Pawła Markowskiego.

- Planujemy też piątą, gdzie odbywają się zajęcia artystyczno-humanistyczne. Chcemy nazwać ją imieniem Piotra Salabera, znanego kompozytora, pianisty i dyrygenta związanego z Akademią Muzyczną w Bydgoszczy - mówi Mariola Mańkowska, dyrektor I LO. - Czekamy tylko na lepszy czas. Uroczystość zorganizujemy, gdy tylko pandemia się wyciszy i uczniowie z nauki zdalnej wrócą do szkoły.