Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Bydgoszcz. Elektryczna hulajnoga wylądowała w Brdzie

jt
Weronika Seklecka
- Znaleziono hulajnogę elektryczną na wprost fary - poinformowała na portalu społecznościowym jedna z bydgoszczanek, załączając fotografię leżącej w rzece hulajnogi. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, informację o tym akcie wandalizmu Straż Miejska w Bydgoszczy zgłosiła już operatorowi, czyli firmie Blinkee. Niestety, to nie pierwszy taki przypadek. Pod koniec kwietnia także w rzece porzucono rowery BRA.

Ledwo co minął tydzień od uruchomienia w Bydgoszczy systemu umożliwiającego wypożyczanie elektrycznych hulajnóg (system wystartował w niedzielę, 2 czerwca - przyp. red.), a już mamy przypadek "utopienia" tego typu pojazdu w Brdzie.

Informacja o porzuconej w Brdzie (od strony opery) hulajnodze elektrycznej miała dotrzeć do strażników miejskich, a ci poinformowali operatora, który ma zająć się wyjęciem pojazdu z rzeki. Tymczasem Dział Obsługi Klienta blinkee.city Poland, z którym się skontaktowaliśmy, twierdzi, że nie otrzymał takiego zgłoszenia. I dopiero po informacji od nas, przekazał dane do serwisu.

Elektryczne hulajnogi już od pierwszych dni użytkowania można było znaleźć porzucone m.in. na drodze dla rowerów. Teraz, jak widać na zdjęciu załączonym przez jedną z bydgoszczanek, podzieliły los rowerów miejskich, które również nie tak dawno, bo w ostatnią sobotę kwietnia wylądowały w Brdzie - pod Mostem Królowej Jadwigi, o czym pisaliśmy TUTAJ

Już wówczas Bydgoskie Centrum Zarządzania Kryzysowego potwierdziło, że tylko w dwóch pierwszych miesiącach (marcu i kwietniu) tegorocznego sezonu Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego odnotowało 20 porzuceń rowerów miejskich. Czy ten niechlubny wynik pobije porzucanie hulajnóg? Przypominamy, że Blinkee nie podpisało umowy z miastem, zdecydowało się wprowadzić system wypożyczania elektrycznych hulajnóg na zasadach komercyjnych.

Bydgoszcz. Elektryczna hulajnoga wylądowała w Brdzie
Weronika Seklecka

Tymczasem miasto apeluje o szanowanie tego, co ma służyć wszystkim w miejskiej infrastrukturze:

- To, co możemy zrobić, to poprosić mieszkańców, żeby reagowali ilekroć widzą akty wandalizmu. Dbałość o wspólną przestrzeń, skutkuje życiem w bezpiecznym, przyjaznym i ładnym mieście - mówiła nam Marta Stachowiak, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Bydgoszczy.

Każdy akt wandalizmu to także koszty, którymi jest obciążony wandal, o ile przyłapie się go na gorącym uczynku.
Już w jednym z polskich miast, użytkownicy, którzy porzucali hulajnogi w przypadkowych miejscach, nie wyłączając z tego środka chodnika, doprowadzili do zlikwidowania usług. Jeden z operatorów, wycofał się ze względu na liczbę uszkodzeń sprzętu oraz konfliktów - nomen omen, pieszych z pieszymi, którzy czasowo przyjęli na siebie rolę jadących na skuterze, czy hulajnodze.
Ponawiamy, zatem apel o ostrożność i parkowanie zgodne z przepisami, a przede wszystkim z szacunkiem dla innych uczestników ruchu. Wszakże, Wszyscy, dzielimy tę samą infrastrukturę drogową
- można przeczytać na stronie ZDMiKP w Bydgoszczy, który podaje, że jednoślady na małych kółkach zrobiły furorę. Bydgoszczanie tylko w pierwszych dwóch dniach wypożyczali „elektryki" ponad 600 razy. W przypadku skuterów napędzanych prądem, liczba zarejestrowanych w bazie przekroczyła już 1 000 osób.

Flash INFO, odcinek 18 - najważniejsze informacje z Kujaw i Pomorza.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Krokusy w Tatrach. W tym roku bardzo szybko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera