Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Bydgoskiego przedsiębiorcę ukarano za niepłacenie abonamentu RTV. Nie on jeden może mieć kłopoty

Sławomir Bobbe
Już nie tylko osoby prywatne, ale przedsiębiorcy spodziewać mogą się przypomnienia z poczty, że nie zapłacili abonamentu RTV. Wraz z przypomnieniem przyjdzie wysoki rachunek.

Już nie tylko osoby prywatne, ale przedsiębiorcy spodziewać mogą się przypomnienia z poczty, że nie zapłacili abonamentu RTV. Wraz z przypomnieniem przyjdzie wysoki rachunek.

- Dostałem niedawno pismo, w którym poinformowano mnie, że mam zapłacić karę za niepłacenie abonamentu RTV za sprzęt firmowy. Nie przypomnienie, tylko karę. Wyszło tego ponad 4 tysiące, z tego same odsetki to 1600 złotych - mówi bydgoski biznesmen. Takich jak on jest wielu, bo poczta wzięła się do kontroli opłat abonamentowych nie tylko prywatnych osób, ale także firm. Na pierwszy ogień poszły te, które odbiorniki kiedyś zarejestrowały i przestały wnosić opłaty.<!** reklama>

Ci, którzy mają od dawna telewizory i radia w firmach i w autach służbowych, nie chcą ich rejestrować, bojąc się finansowych kar. Czy słusznie? Dzwonimy na Pocztę Główną w Bydgoszczy. - Niedawno dowiedziałem się, że muszę płacić abonament za radia w autach służbowych, mam ich kilka. Co robić? - udaję zatroskanego przedsiębiorcę.

- Nie ma żadnego problemu, proszę je po prostu dorejestrować i później normalnie opłacać abonament - słyszę zapewnienia.

- Nie zapłacę żadnej kary? Radia w samochodach mam już trzy lata i za nie płaciłem...

- Proszę się nie bać, żadnych kar nie będzie, opłat nie naliczamy wstecz - słyszę.

Firmy jednak nie chcą płacić kolejnego podatku, więc uciekają od niego, jak mogą. - Gdy podpisywałem umowę i przejmowałem samochód służbowy, miałem w niej wyraźnie zaznaczone, że auto nie jest wyposażone w radio. Można było jednak je dostać i zainstalować jako swoje - na siebie biorąc ewentualne koszty, gdyby pojawiły się problemy - mówi pan Sebastian, handlowiec z firmy budowlanej.

Na zimne dmuchają w ratuszu. Wśród setek urzędników pracujących w dziesiątkach pokoi i gabinetów nie ma takich, którzy radia nie słuchają. Ciche dźwięki słychać niemal z każdego referatu. - Radia urzędowe oznaczone są kodem kreskowym. Co roku robimy spis, określamy, ile ich jest i opłacamy abonament. Wychodzi około 5-6 tysięcy złotych rocznie - informuje Alina Owsianowska z Urzędu Miasta.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera