71 lat temu reaktywowana została działalność po wojennej przerwie Towarzystwa Miłośników Miasta Bydgoszczy. Tego dnia w ratuszu odbyło się konstytucyjne zebranie jego członków.
Przed 65 laty rozpoczęła się kolejna, czterodniowa wizyta w Bydgoszczy prymasa Polski, kardynała Stefana Wyszyńskiego, w czasie której nawiedził liczne kościoły bydgoskie, aby przypatrzyć się pracy wielkopostnej.
W Bydgoszczy cieplej
20 marca 1963 roku zaprezentowana została publicznie i przyjęta do realizacji koncepcja „uciepłownienia” śródmieścia Bydgoszczy autorstwa inż. Bogusława Hyckiego. Projekt przewidywał modernizację elektrowni na Jachcicach celem przekształcenia jej w elektrociepłownię oraz budowę elektrociepłowni EC-II, co miało umożliwić budowę miejskiej linii ciepłowniczej oraz likwidację ponad stu małych ciepłowni. Dwa lata później do sieci podłączono pierwszy budynek przy ul. Bulwarowej. Pomysł ten został zrealizowany w ciągu dekady.
Zobacz również:
Bydgoszcz na starych fotografiach. To samo miejsce dawniej i...
„Oczyścić katedry!”
49 lat temu odbyła się masówka na Starym Rynku w Bydgoszczy, zorganizowana „spontanicznie” przez „świat pracy”. Podobno przyszło 40 tysięcy ludzi. Reporterzy ówczesnej prasy odnotowali treść największych transparentów: „Bydgoskie z Wiesławem”, „Oczyścić katedry uniwersyteckie od syjonistów” i „Nie Jasienice będą nas uczyć demokracji”. Przemówienie wygłosił towarzysz Józef Majchrzak, I sekretarz KW PZPR.
Przed 47 laty do Bydgoszczy przyjechał płk Stanisław Skalski, as polskiego lotnictwa myśliwskiego, uczestnik wojny obronnej w 1939 roku i bitwy powietrznej o Anglię w czasie II wojny światowej, który spotkał się z lotnikami.
Polub "Express" na Facebooku
