25 listopada 1925 roku zmarł Melchior Wierzbicki, wybitny polski działacz narodowy i społeczny (ur. 1867), adwokat, obrońca działaczy polskich przed sądami niemieckimi, pierwszy prezes powołanego w 1921 roku Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych, prezes TMMB, członek rad nadzorczych towarzystw i spółek akcyjnych. Pogrzeb odbył się 28 listopada na cmentarzu Nowofarnym. Wierzbicki spoczął obok swojego syna zmarłego podczas Powstania Wielkopolskiego.
25 listopada 1945 roku w Bydgoszczy odbył się pierwszy po wojnie bieg przełajowy na dystansie 3,5 km o memoriał Janusza Kusocińskiego. Biegi te organizowano rokrocznie do 1949 roku, potem organizację memoriału przeniesiono do Warszawy.
25 listopada 1958 roku w Bydgoszczy przed Sądem Rejonowym zakończył się proces 7 kobiet i jednego mężczyzny z sekty Świadków Jehowy, oskarżonych o kolportaż nielegalnego wydawnictwa „Strażnica” drukowanego przez nich na powielaczu w jednej z podbydgoskiej wsi. Wszyscy obwinieni skazani zostali na kary 4 miesięcy i 2 tygodni aresztu.
25 listopada 1959 roku słynny polski pianista Witold Małcużyński wykonał podczas występu w Filharmonii Pomorskiej dwa koncerty fortepianowe: f Fryderyka Chopina i A Ferenca Liszta.
25 listopada 1970 roku w Filharmonii Pomorskiej (po raz drugi w Bydgoszczy) wystąpił światowej sławy pianista z ZSRR, Światosław Richter. Artysta tym razem wykonał utwory Roberta Schumanna oraz preludia Siergiusza Rachmaninowa.
25 listopada 1973 roku w Bydgoszczy na obiektach Zawiszy odbyły się mistrzostwa Polski w gimnastyce sportowej. Sensacją była detronizacja klubu gimnastycznego z Radlina, w którym startowali olimpijczycy, trzej bracia Kubicowie. Radlinianie przez ostatnich 10 lat zdobywali tytuł bezdyskusyjnie. Tym razem mistrzami została młoda drużyna Zawiszy z Andrzejem Szajną na czele.
25 listopada 1981 roku Rejon Energetyczny Bydgoszcz opublikował komunikat o spodziewanych godzinach wyłączeń prądu, naprzemiennie w dni parzyste i nieparzyste miesiąca dla poszczególnych części Bydgoszczy „w przypadku wystąpienia niedoboru mocy”.
25 listopada 1984 roku do tragicznego w skutkach pożaru doszło w godzinach wieczornych w domku przy ul. Azbestowej w Bydgoszczy. Prowizoryczny budynek wykonany był w całości z drewna i wyłożony styropianem. Ogniem zajął się od pieca węglowego, którym mieszkańcy się ogrzewali. W płomieniach śmierć poniosło 7 osób: 63-letnia kobieta, jej 27-letnia córka i pięcioro dzieci w wieku od 2 miesięcy do 8 lat.
25 listopada 1997 roku w Bydgoszczy przy ul. Glinki, obok hali targowej firmy Makro Cash and Carry uruchomione zostało pierwsze w regionie centrum handlowe specjalizujące się w zaopatrzeniu biur Office Centre. Obiekt liczył 1,5 tys. m kw. powierzchni, w hali dostępnych było ok. 5000 rodzajów sprzętu i wyposażenia biurowego oraz artykułów papierniczych.