Bydgoski wkład w lekkoatletyczny Wunderteam XXI wieku

Marcin Lewandowski
Marcin Lewandowski Andrzej Banas
Polska zdobyła 162 punkty i zajęła 2. miejsce w zawodach Pucharu Świata, które w miniony weekend rozegrano w Londynie. Wygrali Amerykanie (219 pkt), brąz dla Brytyjczyków (155).

To była pierwsza edycja tych zawodów. Przez dwa dni 8 narodowych teamów rywalizowano w 34 konkurencjach; do dorobku reprezentacji zliczano punkty kobiet i mężczyzn. Za zwycięstwo przyznawano 8 punktów, za drugie miejsce - 7 itd.

W Londynie wystartowało troje bydgoszczan. Najlepiej wypadł Marcin Lewandowski (CWZS Zawisza), który popisał się 300-metrowym finiszem i w doskonałym stylu wygrał rywalizację na 1500 m.

- Po kontuzji łydki nie ma już śladu. W tym roku stać mnie na strasznie szybkie bieganie! - zapewniał Marcin Lewandowski przed kamerami TVP.

4. miejsce wraz z koleżankami ze sztafety 4x400 wywalczyła Iga Baumgart-Witan z Budowlanego Klubu Sportowego. Nasza zawodniczka kończyła sztafetę, na ostatniej prostej dała się wyprzedzić Francuzce i spadła na 4. pozycję.

- Zakończyłam właśnie ciężkie zgrupowanie w górach.Forma ma przyjść na mistrzostwa Europy w Berlinie (7-12 sierpnia) - uspokajała Iga.

Ostatni na 100 metrów był Remigiusz Olszewski z Zawiszy.