Bydgoski festiwal szermierczy już za nami [GALERIE, WYNIKI, WIDEO]

redex
Rekordowa liczba 328 uczestników stanęła do walki o tytuły i medale podczas XIV Otwartych Mistrzostw Bydgoszczy we florecie. Najlepszym spośród Bydgoszczan okazał się reprezentant MDK 5 - Kamil Tomeczek.

Rekordowo, bo aż 158 zawodniczek wystartowało w sobotę w pierwszym dniu XIV Otwartych Mistrzostwach Bydgoszczy we florecie dziewcząt do lat 14. Niestety, bydgoskim florecistkom nie udało się zakwalifikować do finałowych ósemek.

Najbliżej była w kategorii młodzik Magda Różycka - 14 miejsce, w kategorii dzieci Jagoda Olszówka zajęła 15 miejsce na 61 zawodniczek.

Zobacz galerię: XIV Otwarte Mistrzostwa Bydgoszczy [ZDJĘCIA]

Kamil Tomeczek zajął trzecie miejsce podczas XIV Otwartych Mistrzostw we Florecie. Na zdjęciu z trenerem Jakubem Kozłowskim.
Rafał Tomeczek

W drugim dniu Otwartych Mistrzostw Bydgoszczy we florecie chłopców do lat 14 również padł rekord. Wystartowało aż 170 zawodników.

Wśród Bydgoszczan najlepiej wypadł Kamil Tomeczek, florecista MDK 5, który jako jedyny bydgoski zawodnik stanął na pudle zajmując 3 miejsce.

Do finałowej ósemki w kategorii młodzik zakwalifikowało się aż trzech zawodników UKS MDK 5. Ostatecznie Szymon Mlicki zajął 6 miejsce, Mikołaj Mrozek 7 miejsce, a Szymon Pichłacz 8 miejsce.