
Bydgoski festiwal „Pozytywka” 2020 ma swój mural
Małpki „podwieszające się” pod dachem, kolorowe baloniki, barwny motyl czy King Kong, wyłaniający się w rogu ściany budynku - taki ślad po sobie zostawi tegoroczny festiwal „Pozytywka”, dołączając do ulicznej galerii bydgoskich murali. Ściana „Pozytywki” znajduje się przy ul. Bulwary 1 (w pobliżu MCK).
Tymczasem festiwal jeszcze trwa. Nasz fotoreporter w sobotnie południe (29.09.) sprawdził, jak bawi się publiczność na plenerowym spektaklu „Tuwim Julek - para buch, frazy w ruch!" (na zdjęciach).
Jeszcze w niedzielę (30.08.) w festiwalowym miasteczku w Myślęcinku będzie się wiele działo - szczegóły poniżej. Z kolei do Teatru Polskiego w niedzielę warto wybrać się z maluszkami (od 6 miesięcy do 3 latek) na spektakl polsko-japóńskiej produkcji „Kuuki" (godz. 10.00, 12.30, 15.00) - to unikatowe przedstawienie dla najnajów, w którym główne role "grają"... powietrze, ruch i dźwięk.
Niedziela to także dzień spotkania z bajarką, czyli o godz. 17.30 „Nagle z głębi lasu. Kiedy odejdą od nas zwierzęta" w wykonaniu Grupy Studnia O., koncert familijny (godz. 12 )Agaty Świętoń „Emocje” oraz spektakle dla dzieci: „Trzy świnki Teatru Nemno (godz. 15) i „Morskie opowieści" Teatru Łata (godz. 13.30). Szczególnie ciekawie o godz. 16.30 zapowiada się „Variete of Marionettes" w wykonaniu Thomasa Herforta z Niemiec i jego Kabare Pupala, czyli szalone show z marionetkami skonstruowanymi przez artystę.
Niedzielę, oraz cały festiwal zakończą dwa plenerowe widowiska w Myślęcinku: „Historia muzyki” grupy Muzikanty (godz. 18.00) - to szalona lekcja muzyki na kilkanaście instrumentów w rękach wędrownych muzykantów. A ceniony w świecie Adam Walny i jego Walny Teatr zaprosi nas na spektakl „Noe"(godz. 19.30) – to spektakl o dyrygencie, któremu uciekła... orkiestra! Dyrygent zostaje więc sam z instrumentami i rozczarowaną publicznością. Co dalej? To trzeba zobaczyć!
Na wydarzenia obowiązują bilety za 5 zł w sprzedaży na portalu bilety24.pl TUTAJ
PS Miasteczko festiwalowe w Myślęcinku jest na terenach do jazdy konnej (najszybsze dojście od ul. Konnej lub spacerem od strony zoo).