Głosowanie ruszyło dzisiaj i potrwa do 31 października. Zadania, które uzyskają największą liczbę głosów zostaną wprowadzone do budżetu miasta i zrealizowane w 2019 roku. Na realizację programu miasto zarezerwowało w budżecie 13,3 mln złotych.
Jak głosować? Na dwa sposoby: elektronicznie albo papierowo. Głos można oddać poprzez aplikację internetową. Pierwszy krok, to wejście na stronę www.bydgoszcz.pl/bbo. Następnie trzeba podać swoje dane osobowe, wybrać osiedle i inwestycje do realizacji.
Można również skorzystać z papierowej karty do głosowania. Po wypełnieniu należy ją wrzucić do jednej z blisko 100 urn ustawionych w bydgoskich szkołach i młodzieżowych domach kultury. Kartę można samemu wydrukować lub otrzymać w ratuszu (Jezuicka 2, pokój nr 8, w godzinach otwarcia bydgoskiego ratusza. Karta do głosowania na stronie: www.bydgoszcz.pl/bbo.
W głosowaniu mogą wziąć udział osoby zamieszkałe w Bydgoszczy, która ukończyły 16 lat. W tym roku można zagłosować na projekty do kwoty przeznaczonej na jedno wybrane osiedle - na przykład zaznaczyć 3 zadania, których wartość po zsumowaniu nie przekroczy środków na dane osiedle. W sytuacji, gdy głosujący wziął udział w głosowaniu kilkukrotnie, wszystkie oddane przez niego głosy będą nieważne.
Więcej pieniędzy na tegoroczny BBO
Do wyboru jest blisko 300 zadań na 29 osiedlach. O głosy bydgoszczan walczy też 12 projektów ponadosiedlowych.
Najwięcej pomysłów dotyczyło doposażenia terenów rekreacyjnych i sportowych, budowy chodników i parkingów, poprawy bezpieczeństwa oraz rozbudowy monitoringu. Bydgoszczanie zgłosili również projekty związane na przykład z remontami dróg rowerowych, utworzeniem profesjonalnego pumtracka, czyli miejsca do wyczynowej jazdy na rowerze oraz stworzeniem oryginalnych nasadzeń. Zagłosować też można na pomysł utworzenia pierwszego giveboxa - miejsca, gdzie można pozostawić zbędne przedmioty.
Wśród projektów ponad osiedlowych jest m.in. budowa nowego parku, rewitalizacją terenów zielonych nad Kanałem Bydgoskim czy zakup balonu, z którego będzie można podziwiać miasto.
Wszystkie projekty przeszły weryfikację.
Polecamy: Bydgoski Londynek z lotu ptaka
