Bydgoscy tancerze mocnym akcentem zakończyli start w mistrzostwach Europy i zdobyli kolejne trzy medale

MP
Tancerze z bydgoskiego studia Up2Excellence wracają z Rimini w doskonałych nastrojach, bo z medalami mistrzostw Europy IDO. Up2Excellence Studio
Kolejne dobre wieści dotarły do nas w niedzielę, 19 maja, z Rimini. Na zakończenie mistrzostw Europy International Dance Organization, które rozgrywane były we Włoszech, tancerze ze studia Up2Excellence w Bydgoszczy powiększyli swój dorobek medalowy o trzy krążki.

Znakomicie spisał się Sawin Nowak, który zdobył tytuł mistrza Europy w kategorii solo 12-15 lat. Powody do radości ma też Anna Skowrońska. W kategorii solo dziewcząt 16+ wywalczyła bowiem brązowy medal. Świetny występ zanotowała też grupa Wolf Junior i także stanęła na trzecim stopniu podium, ale w kat. małe grupy 12-15 lat. Inna z bydgoskich grup - Wolf Gang - zajęła wysokie 5. miejsce w kat. formacje 16+.

Przypomnijmy, mistrzostwa trwały od czwartku (16 maja) do dziś (19 maja). Bydgoszczanie w sumie zdobyli 7 medali (4 złote, 1 srebrny i 2 brązowe).

Jak już informowaliśmy, jako pierwsza w czwartek tytuł mistrza Europy zdobyła grupa Wolf Kids (aktualny mistrz Polski), która rywalizowała w kategorii formacje do lat 11. Nazajutrz złote medale dorzucili jeszcze: grupa Wolf Junior w kat. formacje 12-15 lat oraz tancerki z grupy Young Wolves w kat. 31+. Z kolei srebro wywalczyła grupa Wolf Kids w kat. mini formacje do lat 11.