
Budzisz się zmęczony? To mogą być konkretne schorzenia. Czym jest ciągłe, przewlekłe zmęczenie?
Pora snu w założeniu ma zagwarantować nam zregenerowanie sił i sprawne działanie kolejnego dnia. Coraz częściej ludzie mają problem w postaci ciągłego uczucia zmęczenia i osłabienia. Bardzo często problem ten zdaje się zaczynać już po przebudzeniu, co wyraźnie pokazuje, że są jakieś problemy ze zdrowiem. Z czym może wiązać się problem ciągłego zmęczenia? Jakie choroby za to odpowiadają?

Powszechność problemu ciągłego zmęczenia
Statystyki są porażające. Aż co piąty Polak jest zmęczony. Z kolei co dziesiąty czuje się wręcz wyczerpany. Problemem dodatkowo jest to, że większość spośród tych osób zwleka z udaniem się do lekarza. A jednak ciągłe zmęczenie jest czymś, z czym powinniśmy starać się sobie poradzić również przy wsparciu specjalistów.
POLECAMY:
Masz te objawy? Brakuje Ci witaminy K
Stan witaminy E w organizmie
Według firmy badawcze YouGov problem jest jeszcze większy. Po przebudzeniu się regularne uczucie wypoczęcia towarzyszy zaledwie jednej osobie na siedem. Dla większości ludzi problem niewyspania doskwiera niezależnie od tego, jak długo się spało. Notoryczne zaspanie dotyka w szczególności ludzi młodych i nastolatków.

Krótki sen z ciągłe zmęczenie
Podstawowym problemem zmęczenia po nocy można dopatrywać się w długości i jakości snu. Faktycznie śpimy coraz krócej, jednak okazuje się, że sama długość czasu poświęcona na sen nie gwarantuje wyspania się. Przede wszystkim spadła jakość snu. Bardzo często przed samym zaśnięciem spędzamy czas przed komputerem lub telefonem.
POLECAMY:
Masz te objawy? Brakuje Ci witaminy K
Stan witaminy E w organizmie
Urządzenia te emitują światło, które przeszkadza później w korzystnym śnie, a także powoduje problem przebodźcowania. To zaś prowadzi również do większych wahań nastrojów. Prowadzi to do pojawienia się DSPS, czyli zespołu opóźnionej fazy snu

Jakie choroby powodują krótki sen?
Krótki sen może wiązać się z problemami zdrowotnymi. Eksperci zaznaczają, że istnieje wyraźny związek pomiędzy zaburzeniami snu, chronicznym zmęczeniem a otyłością oraz chorobami serca. Nie bez znaczenia jest również zwiększenie ryzyka ulegnięcia wypadkowi. Co więcej, w wielu schorzeniach podstawowym problemem lub jednym z nich jest właśnie trwałe uczucie zmęczenia i osłabienia.
POLECAMY:
Masz te objawy? Brakuje Ci witaminy K
Stan witaminy E w organizmie