BTŻ na pierwszym i drugim miejscu w Toruniu [ZDJĘCIA]

W grodzie Kopernika rozegrano ostatnią rundę indywidualnych mistrzostw Polski w klasie 80-125 cc.

Zawody wygrał Wiktor Przyjemski z Bydgoskiego Towarzystwa Żużlowego (14 pkt). Drugi był Bartosz Tyburski z Gdańska, trzeci Paweł Trześniewski (Rybki Rybnik).

Tuż za podium uplasował się inny zawodnik BTŻ - Kacper Łobodziński (12 pkt). Trzeci z podopiecznych trenera Jacka Woźniaka - Krzysztof Lewandowski uzbierał 6 oczek i sklasyfikowany został na 11. pozycji.

Mistrzem Polski został Tyburski, srebro dla Wojciecha Fajfera (Wawrów), na najniższym stopniu podium stanął Trześniewski. Przyjemski, Łobodziński i Lewandowski zajęli - odpowiednio - czwarte, piąte i szóste miejsce w klasyfikacji generalnej IMP.

W Toruniu ścigały się też popularne "pięćdziesiątki" (zawodnicy do 10 lat). Wygrał Bartosz Lewandowski z Wawrowa (15). Drugi był Emil Maroszek z BTŻ (14).

Miejsca pozostałych bydgoszczan: 5. Maksymilian Pawełczak (11), 12. Maciej Kurzawski (5). Startowało 19 zawodników.

W niedzielę, 24 września w Bydgoszczy o godz. 12.00 decydujący turniej drużynowych mistrzostw Polski. BTŻ jest jak na razie liderem. Wstęp wolny.