Bruski: Wygramy 3:1, Boniek: kibicuję obu zespołom [dziś o 15.30 na Gdańskiej Zawisza - Widzew]

Przed meczem Rafał Bruski, prezydent Bydgoszczy, typuje wynik 3:1. Zbigniew Boniek, były piłkarz Zawiszy i Widzewa jako prezes PZPN kibicuje... obu zespołom.<!** reklama>

W pierwszym meczu w Łodzi, w 2. kolejce sezonu, było 2:1 dla Widzewa. Bramki: Eduards Visnakovs (34 i 82) - Jakub Wójcicki (16).

Dzisiejszy mecz, podobnie jak ten w I rundzie, sędziuje Szymon Marciniak z Płocka.

Jedynym zawodnikiem, który musi pauzować za kartki jest defensywny pomocnik Zawiszy Herold Goulon. To drugi mecz kary za CzK w spotkaniu z Ruchem Chorzów.

Bruski - 3:1, Boniek - albo, albo

W piątek w bydgoskim ratuszu obradował gościnnie zarząd PZPN. W sobotę obchody 90-lecia Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej.<!** Image 3 align=none alt="Image 225048" sub="Zbigniew Boniek, prezes PZPN (na pierwszym planie) i Rafał Bruski, prezydent Bydgoszczy, na wspólnej konferencji w ratuszu. FOT. TOMASZ CZACHOROWSKI">

Rafał Bruski, prezydent Bydgoszczy, zdradził „Expressowi” swój typ: - Gościność gościnnością, ale stawiam na wynik 3:1 dla Zawiszy. I najlepiej, żeby trzeci gol padł już w 30 minucie, żeby potem mieć święty spokój.

„Express” zapytał Zbigniewa Bońka, prezesa PZPN, którego z obydwoma klubami łączy emocjonalny stosunek, komu będzie kibicować w dzisiejszym meczu.

- Zawiszą i Widzewem emocjonowałem się, gdy jeszcze grałem w piłkę. Teraz, jako prezes związku, trzymam kciuki za oba zespoły.

Jednak prezes nie obejrzy tego spotkania z trybun na Gdańskiej.

- Mam w tym czasie sprawy rodzinne, ale będę w kontakcie ze stadionem - tłumaczy.

Uwaga, kibice!

Kasy przed stadionem na Gdańskiej otwarte dziś w godz. 9.00-16.30.

Ceny biletów: trybuna C (łuk pod zegarem) - normalny 25 zł, ulgowy - 15 zł; trybuna A - normalny 35 zł, ulgowy - 25 zł; bilet - Bydgoska Rodzina 3 Plus - 50 % ulgi na wszystkie trybuny.

Decyzją wojewody Ewy Mes na mecz z Widzewem trybuna B (kibicowska) jest zamknięta.

Ze względu na duże zainteresowanie dzisiejszym meczem ZDMiKP uruchomi specjalną linię tramwajową „S” na trasie Bałtycka - Fordońska - Jagiellońska - Gdańska - Las Gdański. Tramwaje będą kursować co 10 minut przed rozpoczęciem meczu i co 4-10 minut po zakończeniu meczu. Będzie też większa częstotliwość na liniach A52, A65 i A68, a T1 i T2 będą miały dwuwagonowe zestawy.

Dla kibiców przed telewizorami: transmisje w Canal+ Family, nSport i Polsat Sport Extra.

Liczba meczu - 7

tyle spotkań rozegrały w Bydgoszczy drużyny Zawiszy i Widzewa Łódź, bilans jest idealnie remisowy: 3-1-3, bramki 11:11.