Brąz dla Laskowic

tk
Drużyna chłopców ze Szkoły Podstawowej w Laskowicach wywalczyła trzecie miejsce podczas finału Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym.

<!** reklama right>Laskowiczanie wygrali zawody gminne, potem powiatowe, ćwierćfinał wojewódzki, a w półfinale zajmując drugą lokatę przeszli do gry o największą stawkę. Drużyna w składzie Jakub Otto i Paweł Słaby w turnieju finałowym uległa 0:3 Rynarzewu i SP nr 16 Toruń, ale dzięki zwycięstwu 3:1 ze Śmiłowicami wywalczyła brązowy medal. Mistrzem województwa została szkoła z Rynarzewa. Do finału wojewódzkiego awansowała również reprezentacja Gimnazjum w Laskowicach. Jakub Konieczka i Jarosław Rybak, nie mieli już jednak takiego szczęścia jak ich młodsi koledzy i zajęli w nim czwarte miejsce. Walkę o brązowy medal przegrali 2:3 z Gimnazjum z Lubicza. Mimo wszystko, młodym tenisistom stołowym z Laskowic należą się słowa uznania.