Bramki Kamińskiego, Milewskiego i Bidy. Młodzieżowcy na boisku: 28. kolejka Ekstraklasy [RAPORT]

Jacek Czaplewski
Grzegorz Dembinski
PKO Ekstraklasa. Młodzieżowcy brylowali w 28. kolejce. Po golu strzelili Bartosz Bida (Jagiellonia), Jakub Kamiński (Lech) i Sebastian Milewski (Piast). Asystę zaliczyli natomiast Marcin Listkowski (Pogoń) oraz Przemysław Mystkowski (Jagiellonia).

Występy młodzieżowców w 28. kolejce PKO Ekstraklasy
Arka Gdynia - Mateusz Młyński (2001) - Ponownie jako jedyny młodzieżowiec w żółto-niebieskich barwach. Tym razem cały mecz rozegrał ze Śląskiem Wrocław. Miał parę zrywów.

Cracovia - Kamil Pestka (1998) - Pierwszy występ od marca. Zagrał cały mecz z Pogonią Szczecin.
Sebastian Strózik (1999) - W 80 minucie wszedł za Floriana Loshaja.

Górnik Zabrze -Przemysław Wiśniewski (1998) - Od początku do samego końca przeciw Lechii Gdańsk. Nie upilnował Łukasza Zwolińskiego.

Jagiellonia Białystok - Bartosz Bida (2001) - Pełen mecz z Wisłą Płock. Strzelił kontaktowego gola.
Paweł Olszewski (1999) - Od 54 minuty za Jakuba Wójcickiego. Witamy po dłuuuugiej przerwie w ekstraklasie. Szkoda, że w takich okolicznościach. To po jego faulu sędzia podyktował jedenastkę, którą na gola zamienił Dominik Furman.
Przemysław Mystkowski (1998) - Znów dał coś od siebie. Od razu po zmianie (66 minuta) zapisał asystę.

Korona Kielce - Mateusz Spychała (1998) - Cały mecz z Piastem Gliwice.
Grzegorz Szymusik (1998) - Od 77 grał za Michaela Gardawskiego.

Lechia Gdańsk - Tomasz Makowski (1999) - Pełne 90 minut z Górnikiem Zabrze.
Karol Fila (1998) - Tym razem na boisku do ostatniego gwizdka.

Lech Poznań - Jakub Kamiński (2002) - Gratulujemy debiutanckiej bramki w ekstraklasie. I to jakiej! W meczu z Zagłębiem Lubin popisał się technicznym strzałem przy lewym słupku.
Tymoteusz Puchacz (1999) - Nie jest w najwyższej formie. Dostał tylko połowę.
Filip Marchwiński (2002) - Wszedł w 46 minucie za Puchacza.
Jakub Moder (1999) - On także dostał drugą połowę. Biegał za Karlo Muhara.

Legia Warszawa - Radosław Majecki (1999) - Bez czystego konta z Wisłą Kraków. Na chłodno pokonał go Łukasz Burliga.
Michał Karbownik (2001) - Zaczął na lewej obronie, skończył w środku pomocy.

ŁKS Łódź - Adam Ratajczak (2002) - Rozegrał całe spotkanie z Rakowem Częstochowa.

Piast Gliwice - Sebastian Milewski (1998) - Strzelił gola na 1:1 z Koroną Kielce. Na murawie do ostatniego gwizdka.

Pogoń Szczecin - Sebastian Kowalczyk (1998) - Kwadrans przed końcem meczu z Cracovią został zmieniony.
Marcin Listkowski (1998) - Wybraliśmy go do jedenastki kolejki. Asystował przy golu Kamila Drygasa (wideo poniżej).
Hubert Turski (2003) - Znów dostał szansę. Od 68 minut grał za Michalisa Maniasa.
Maciej Żurawski (2000) - To akurat nie debiutant, ale faktem jest, że zaliczył dopiero pierwszy występ w tym sezonie. Od 75 minut grał za Kowalczyka.

Raków Częstochowa - Kamil Piątkowski (2000) - Obejrzał żółtą kartkę w meczu z ŁKS-em Łódź. Na placu gry do samego końca.
Daniel Mikołajewski (1999) - Druga żółta kartka w sezonie, piąty występ w jedenastce.

Śląsk Wrocław - Przemysław Płacheta (1998) - Całe spotkanie z Arką Gdynia. Raz obił słupek.
Sebastian Bergier (1999) - Wszedł w 80 minucie za Erika Exposito.

Wisła Płock - Damian Michalski (1998) - Nic się nie zmienia - nadal ma miejsce w składzie. Tym razem rozegrał cały mecz z Jagiellonią Białystok.
Maciej Ambrosiewicz (1998) - Od 79 minuty biegał za Angela Garcię.

Wisła Kraków - Dawid Szot (2001) - Dostał szansę, bo inny młodzieżowcy (Buksa, Wojtkowski) mieli kłopoty ze zdrowiem. Z Legią Warszawa rozegrał pełne 90 minut. Na pewno żałuje dobrej okazji podczas drugiej połowy.

Zagłębie Lubin - Bartosz Białek (2001) - Całe spotkanie z Lechem Poznań. Tym razem był w cieniu kolegów z pomocy.
Dawid Pakulski (1998) - Od 73 minuty biegał za Sasę Żivca.
Łukasz Poręba (2000) - Wszedł w 87 minucie za Filipa Starzyńskiego. Obejrzał kartkę.

Klasyfikacja kanadyjska młodzieżowców w PKO Ekstraklasie:
7 GOLI i 2 ASYSTY: Patryk Klimala (Jagiellonia Białystok).
6 GOLI i 2 ASYSTY: Bartosz Białek (Zagłębie Lubin), Kamil Jóźwiak (Lech Poznań).
3 GOLE i 2 ASYSTY: Przemysław Płacheta (Śląsk Wrocław), Tymoteusz Puchacz (Lech Poznań).
2 GOLE i 3 ASYSTY: Mateusz Młyński (Arka Gdynia).
5 ASYST: Michał Karbownik (Legia Warszawa).
4 GOLE i 1 ASYSTA: Bartosz Bida (Jagiellonia Białystok).
2 GOLE i 2 ASYSTY: Sebastian Milewski (Piast Gliwice), Jakub Moder (Lech Poznań).
1 GOL i 3 ASYSTY: Miłosz Szczepański (Raków Częstochowa), Michał Skóraś (Raków Częstochowa).
3 GOLE: Aleksander Buksa (Wisła Kraków), Damian Michalski (Wisła Płock), Patryk Szysz (Zagłębie Lubin), Paweł Tomczyk (Lech Poznań).
2 GOLE 1 ASYSTA: Sebastian Kowalczyk (Pogoń Szczecin), Bartosz Slisz (Zagłębie Lubin).
1 GOLE i 2 ASYSTY: Jakub Kamiński (Lech Poznań), Marcin Listkowski (Pogoń Szczecin), Przemysław Mystkowski (Jagiellonia Białystok), Piotr Pyrdoł (ŁKS Łódź).
2 GOLE: Filip Marchwiński (Lech Poznań), Kamil Pestka (Cracovia), Maciej Rosołek (Legia Warszawa), Przemysław Wiśniewski (Górnik Zabrze), Kamil Wojtkowski (Wisła Kraków).
1 GOL i 1 ASYSTA: Mikołaj Kwietniewski (Wisła Płock), Michał Rakoczy (Cracovia).
1 GOL: Dawid Kocyła (Wisła Płock), Dawid Pakulski (Zagłębie Lubin), Łukasz Poręba (Zagłębie Lubin), Adam Ratajczyk (ŁKS Łódź), Jan Sobociński (ŁKS Łódź).
1 ASYSTA: Jakub Apolinarski (Raków Częstochowa), Karol Fila (Lechia Gdańsk), Robert Gumny (Lech Poznań), Juliusz Letniowski (Lech Poznań), Kamil Piątkowski (Raków Częstochowa), Michał Rakoczy (Cracovia), Jakub Wawszczyk (Arka Gdynia).

Czyste konta młodzieżowców w PKO Ekstraklasie:
10: Radosław Majecki (Legia Warszawa)
1: Paweł Sokół (Korona Kielce).

Obronione rzuty karne przez młodzieżowców w PKO Ekstraklasie:
1: Radosław Majecki (Legia Warszawa), Bartłomiej Żynel (Wisła Płock).

Bramki samobójcze w PKO Ekstraklasie:
1: Damian Michalski (Wisła Płock), Kamil Piątkowski (Raków Częstochowa), Michał Skóraś (Raków Częstochowa), Jan Sobociński (ŁKS Łódź), Przemysław Wiśniewski (Górnik Zabrze).