Do pierwszego weekendu lipca jest jeszcze trochę czasu, ale praca na terenie dawnego ośrodka PTTK w Janowie, w którym odbywa się impreza, już się zaczęła. Festiwal bowiem jest tworzony w duchu zero waste.
- To oznacza, że całą infrastrukturę budujemy sami, od zera - mówi Maciej Kaczmarek, jeden z organizatorów Boskiego Festu. - Tworzymy bar, scenę, stoiska, miejsce na panele dyskusyjne i warsztaty. Wykorzystujemy materiały, które uda nam się zdobyć z różnych źródeł, ale też takie, które znajdziemy na miejscu. Dzięki temu powstają zjawiskowe elementy i dekoracje, których nie da się znaleźć nigdzie indziej. To przy okazji świetna zabawa - pobudza wyobraźnię i wykorzystuje naszą kreatywność.
Czego możemy się spodziewać na tegorocznym Boskim Feście? Przede wszystkim dużo muzyki. - Jak zawsze przygotujemy trzy sceny - mówi Maciej. - Na największej tym razem będzie bardzo folkowo. Zagrają między innymi: Panieneczki, Illegal Boys, Radykalna Wieś, meksykański Los Kamer oraz Joryj Kłoc. Na mniejszej zaprezentują się soundsystemy, okraszone prezentacjami wizualnymi, a na plażowej będzie królować muzyka elektroniczna.
Boski Fest to także warsztaty. - Będziemy budować przenośną jurtę, lepić w glinie, a także tworzyć naturalne kosmetyki i gotować wegetariańskie potrawy - zdradza Maciej. - Zaplanowaliśmy też szereg zajęć związanych z improwizacją ciałem, ruchem i głosem, a także z medytacją.
Jak podkreślają organizatorzy wydarzenia, festiwal jest międzypokoleniowy. - Najlepszym na to dowodem niech będzie fakt, że w tym roku przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji dla najmłodszych uczestników i zamknęliśmy je w bloku „Boski Świat Urwisa” - słyszymy.
Na co mogą,liczyć dzieciaki? Oto pełna lista atrakcji:
- Opowieści i baśnie słowiańskie
- Warsztaty improwizacji
- Bajka improwizowana dla dzieci - Duet Trzy Słowa
- SENSORYCZNE CZYTANIE ŚWIATA Z POMELO
- Spotkanie dla Rodziców i Dzieci od 1 do 4 lat
- KTO SIĘ BOI ŚLIMAKA?
- Spotkanie dla rodziców i dzieci od 4. do 10. r. ż.
- Warsztaty malowania na wodzie
- Warsztaty z sensoplastyki
- Warsztaty z malowania koszulek
- Eksperymenty chemiczne
- TOBI SHOW - kuglarskie show dla dzieci
- Joga dla dzieci
- Puszczanie wielkich baniek mydlanych
Przy okazji warto przypomnieć, że dzieci do 10. roku życia oraz osoby po 60. roku życia wchodzą na festiwal za darmo.
Reszta za całe wydarzenie musi zapłacić. Wiele osób już to zrobiło, wspierając festiwal poprzez zbiórkę na Polak Potrafi. Kto zechce kupić bilet w dniu rozpoczęcia festiwalu, zapłaci za karnet na całość 100 zł.
Warto dodać, że już w tę sobotę w klubie Zakład przy ul. Gimnazjalnej (wcześniej informowaliśmy, że w Studio Matówka przy Wojska Polskiego, ale nastąpiła zmiana) będzie trwał „Boski Bifor”, czyli impreza dla tych, którzy już nie mogą się doczekać lipcowego festiwalu. Szczegóły wszystkich wydarzeń znajdziecie na facebookowym profilu Boskiego Festu.
