- Debiut na rynku regulowanym to potwierdzenie kolejnego etapu naszego rozwoju. W ostatnich latach dynamicznie rozwijał się segment ekologicznych kosmetyków, który obecnie stanowi już ponad połowę przychodów całej Grupy. Teraz wzmacniamy trzecią nogę biznesu związaną z biotechnologią, w ramach której pracujemy nad produktami m.in. dla branży rolniczej. Równolegle rosną nasze przychody i wartość spółki, więc naturalnym miejscem dla firmy takiej jak nasza jest główny rynek GPW – tłumaczy Marcin Pawlikowski, wiceprezes Boruta Zachem.
Konsekwencją zmian w firmie jest również propozycja nowej nazwy Hub.Tech, o której zadecydują akcjonariusze na najbliższym Walnym Zgromadzeniu.
„Hub.Tech” lepiej będzie oddawał istotę biznesu, na którym koncentruje się obecnie Boruta – Zachem S.A. Stara nazwa bardziej kojarzy się z tradycyjnym, przemysłowym segmentem działalności, który z kwartału na kwartał ma coraz mniejszy udział w przychodach Grupy - uważa Marcin Pawlikowski.
Boruta Zachem jest w trakcie rozmów na temat przejęcia kontroli nad InventionBio - właściciela przełomowej technologii wykorzystywanej w biorafinerii, która oparta jest na procesie biotransformacji biomasy z wykorzystaniem przeznaczonych w tym cel mikroorganizmów. Obecnie InventionBio od 2016 roku realizuje projekty o wartości ponad 130 mln PLN, na które pozyskała prawie 90 mln PLN dofinansowania z UE. Spółka pracuje nad kolejnym projektami, które będą wsparte środkami unijnymi. Boruta Zachem docelowo chce posiadać w InventionBio co najmniej 60% udziałów.
To Cię może też zainteresować
Boruta-Zachem S.A prowadzi działalność, która skupiona jest na trzech głównych obszarach - produkcji ekologicznych środków powierzchniowo czynnych – biosurfaktantów, ekologicznych kosmetyków oraz produktów chemii gospodarczej opartych na biosurfaktantach i środkach naturalnych, badaniach i rozwoju innowacyjnych rozwiązań biotechnologicznych oraz produkcji barwników i pigmentów. Od 2014 r. Boruta Zachem S.A. jest spółką notowaną na rynku NewConnect.
