Do 5 lutego można składać wnioski i uwagi do dokumentu implementacyjnego, w którym na niskich pozycjach ujęta jest trasa S5. Wtedy zakończy się I etap konsultacji społecznych. To czas na mobilizację bydgoszczan. Na stronie internetowej www.srt-2020.pl są informacje. Pierwsze pisma już poszły.
[break]
- Napisałem, że brak połączenia Bydgoszczy z drogami ekspresowymi i autostradami obniża jakość życia mieszkańców i negatywnie wpływa na środowisko, bo ciężki transport przejeżdża przez miasto - mówi Jarosław Wenderlich.
Złożenie wniosku deklaruje też Mirosław Ślachciak, szef organizacji Pracodawcy Pomorza i Kujaw. - Bydgoszcz jest odcięta od głównych szlaków komunikacyjnych. Trasa S5 jest najważniejszą inwestycją. Połączy nas z autostradami północ-południe i wschód-zachód - mówi Mirosław Ślachciak.
Udział w konsultacjach zapowiedział już Jerzy Derenda, prezes Towarzystwa Miłośników Miasta Bydgoszczy.
Poparcie dla S5 zgłaszają nie tylko lokalni politycy i działacze. Rzecznik prasowy prezydenta Poznania Paweł Marciniak deklaruje: - Popieramy budowę trasy S5 na całej długości, a więc także w granicach waszego regionu.
Pisemne wnioski można składać pod adresami podanymi poniżej, a także w oddziale GDDKiA przy ulicy Fordońskiej 6 w Bydgoszczy.
Dodatkowo na potrzeby konsultacji został uruchomiony nr tel. 22 390 59 58, czynny od poniedziałku do piątku w godz. 10-16.
Pisz, dzwoń lub idź osobiście
Wypowiedzieć można się za pomocą ankiety, pisząc pod adres e-mail: [email protected] lub [email protected]. Można napisać pod adresem pocztowym: WS Atkins-Polska sp. z o.o., ul. Zwycięstwa 10, 44-100 Gliwice (z dopiskiem „konsultacje społeczne”). Można wypowiedzieć się osobiście w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju przy ul. Chałubińskiego 4/6 w Warszawie, pok. 501A, budynek B (godz. 9-15).