Dosmucanie jesienią? A może raczej wpisywanie się w melancholijne nastroje tej pory roku. Miejskie Centrum Kultury zaprasza na dwudniowy Blues and Folk Festival.
W sobotę bluesowo będzie w Kawiarni Artystycznej „Węgliszek”. Wystąpią zespoły Widok na Bluesa i Poniekąd Blues.
Pierwszy z nich działa od 2009 roku. Gra w składzie: Andrzej Markuszewski, Grzegorz Marciniak, Cezary Mączka, Waldemar Warmiński, Weronika Bogusz, Mieszko Sobolski, Marcin Mikołajczak. Prezentuje własne utwory i przeboje wykonawców z nurtu blues-rocka. <!** reklama>
Kilkunastoletnią historię ma grupa, która najpierw występowała jako Poniekąd, a potem dodała do tego drugie słowo: Blues. Zespół założyli: Cyprian Gnatowski (gitara), Maciej Karas (bębny) i Artur Olech (bas), by grać mieszankę bluesa, rocka, psychodeliki, etno, punka.
W niedzielę festiwal przeniesie się w jesienne plenery Ostromecka. I tu wystąpią dwie grupy. Blues Folk 111 to zespół gitarzysty Zenona Konieczki i Wojciecha Polasika, wokalisty i autora tekstów trójmiejskiej kapeli 111 Blues z lat 80. Do duetu dołączyli gitarzysta Sydney i grający na harmonijce Łukasz Domański. W repertuarze mają m.in. utwory Tadeusza Nalepy i grupy Dżem.
Drugi niedzielny wykonawca, Green Grass, też gra własne kompozycje i standardy. Ma na koncie nagrody na Bluesadzie w Szczecinie, Rawa Blues Festival w Katowicach, Olsztyńskich Nocach Bluesowych. W ankiecie Blues Top `96 został uznany za odkrycie roku. Green Grass tworzą: Jacek Herzberg - gitara, śpiew, Andrzej Neumann - gitara basowa, Robert Robaszkiewicz - perkusja, Michał „Cielak” Kielak - harmonijka ustna.
Sobota, 13 października, godz. 20, Kawiarnia Artystyczna „Węgliszek” : Widok na Bluesa i Poniekąd Blues
Niedziela, 14 października, godz. 16, Pałac Nowy w Ostromecku: Blues Folk 111 i Green Grass
Wstęp na koncerty jest bezpłatny