BKS Bydgoszcz zagrał tak samo jak Polonia [ZDJĘCIA]

marc
20.05.2017 bydgoszcz bks wda ii/strazak przechowo.  fot: tomasz czachorowski/polska press
20.05.2017 bydgoszcz bks wda ii/strazak przechowo. fot: tomasz czachorowski/polska press brak
Przy ulicy Sielskiej BKS Bydgoszcz uległ Strażakowi/Wdzie II Przechowo 0:2. Porażki doznała również Polonia Bydgoszcz - 0:2 w Serocku. Liderem V ligi (grupa I) z przewagą dwóch punktów nad Polonią jest Strażak/Wda II.

- To był trudny mecz, pod wieloma względami - powiedział po spotkaniu trener Polonii Włodzimierz Korecki. - Sytuacji stworzyliśmy tyle, że można byłoby je policzyć na palcach jednej ręki. Na końcu zagraliśmy na trzech obrońców. Niestety, nie udało się wyrównać i jeszcze rywale skutecznie wykończyli kontrę.

Od 75 minuty bydgoski zespół grał w "10", ponieważ czerwoną kartkę za faul zobaczył Adam Kardasz.

Poloniści muszą teraz liczyć na wpadkę Strażaka. Do końca sezonu pozostało pięć kolejek.

Na Sielskiej oglądaliśmy przeciętny mecz w wykonaniu BKS. W pierwszej połowie stworzył trzy sytuacje, a po przerwie żadnej.

- Ale jestem z tych chłopaków zadowolony. Starają się, chodzą na treningi, tworzą kolektyw i wciąż jesteśmy wysoko w tabeli - podkreśla trener BKS, Zbigniew Sieradzki.

BKS - Strażak/Wda II 0:2 (0:1)

BKS: Zalewski - Włodarczyk, Leśny, M. Kostkowski, Dusza - Sieradzki (70. Karolak), Dudzik, Bołzan (75. Pobutkiewicz), Wiśniewski (60. Marks) - Muszyński (83. Doktor), R. Kostkowski.

Pomorzanin Serock - Polonia 2:0 (1:0)

Polonia: Świetlik - Kotyński, Błaszkiewicz, Jagodziński (80. Plewiński), Sarnowski - Januszewski, Kubacki (55. Wysocki), Makowski, Sawicki, Waniak (65. Chruścicki) - Kardasz.

Czerwona kartka: Adam Kardasz (Polonia) w 75 minucie.

W IV lidze Unia/Drobex Solec Kujawski pokonała u siebie Gopło Kruszwica 2:0. Unici wskoczyli na fotel lidera, gdyż Kujawianka Izbica Kujawska uległa Sparcie Brodnica 1:2. Trzecia w tabeli Pogoń Mogilno również poniosła porażkę, 0:2 z Notecianką Pakość.