Chemik nie sprostał zadaniu. Polonia bardzo skuteczna

marc
Chemik musi się mocno postarać, żeby nie wypaść z III ligi
Chemik musi się mocno postarać, żeby nie wypaść z III ligi Filip Kowalkowski
Piłkarze trzecioligowego Chemika Bydgoszcz przegrali bardzo ważne wyjazdowe spotkanie z KS Chwaszczyno i na trzy kolejki przed końcem sezonu będą walczyć z Górnikiem Konin i Pogonią Lębork o utrzymanie. Do Chwaszczyno tracą już sześć punktów.

Po 31. kolejce chemicy mogli zrównać z zespołem z Chwaszczyna. Wrócili jednak z wyjazdu bez żadnej zdobyczy punktowej. Już po 20 minutach było 2:0 dla gospodarzy - tak wyglądał przy okazji debiut w III lidze bramkarza Chemika Damiana Pawelskiego. Na domiar złego miejscowi, w 57 minucie, podwyższyli wynik z rzutu karnego (hat-trick Hebla).

Po 10 minutach sędzia przyznał też "11" bydgoskiej drużynie (celnie trafił Michał Żurowski), ale wynik 3:1 utrzymał się do końca.

KS Chwaszczyno - Chemik 3:1 (2:0)
Maksymilian Hebel trzy (13, 20, 57-karny) - Żurowski (67-karny)

W innym spotkaniu Wda Świecie pokonała Leśnika Manowo 3:0.

W meczu na szczycie Lech II Poznań pokonał Bałtyk Gdynia 3:1.

Za tydzień piłkarze Chemika podejmować będą Jarotę Jarocin. Początek sobotniego meczu o godz. 17.

W niższych ligach:

IV liga
Unia/Drobex Solec Kujawski - Legia Chełmża 3:0 (2:0)
Bramki: Kamil Nytko (25), Kamil Zieliński (29), Dmytro Plakhtyr (78 z rzutu wolnego)

V liga (grupa I)

Promień Kowalewo - Polonia Bydgoszcz 0:8 (0:3)
Bramki: Jakub Makowski (5), Robert Sawicki (27), Jakub Makowski (34), Rafał Kubacki (50), Przemysław Januszewski (59), Piotr Waniak (62), Maciej Plewiński (75-karny, po faulu na Januszewskim), Tomasz Sarnowski (89)
BKS Bydgoszcz - KS Łochowo 5:1