Spis treści
Spółka PKP Intercity zmieniła kilka dni temu warunki korzystania z najpopularniejszej obecnie ulgi - Taniej z Bliskimi.
30-procentowa ulga - nowe zasady
By zapłacić za bilety 30 proc. mniej teraz trzeba je kupić najpóźniej trzy dni przed wyjazdem, a nie jak do tej pory np. dzień przed wyjazdem czy w ten sam.
PKP Intercity: - Tak łatwiej planować dodatkowe pociągi
- Zmiana ta wynika z konieczności zwiększenia efektywności wykorzystania taboru i zachęcenia do wcześniejszego planowania podróży. Wszystkie pozostałe zasady oferty pozostają bez zmian - informuje biuro prasowe PKP Intercity.

Przewoźnik wyjaśnia, że tempo wzrostu liczby pasażerów w okresach wyższego zainteresowania podróżami dalekobieżnymi, jak długie weekendy, wakacje i ferie, było wyższe niż możliwości standardowo podstawianych składów. Wymagało to uruchamiania dodatkowych pociągów i wzmacniania składów dodatkowymi wagonami. PKP Intercity nadal zamierza to robić, jednak mając informacje z wyprzedzeniem o zainteresowaniu połączeniami, decyzje o wzmocnieniach i dodatkowych pociągach będą mogły być podejmowane z większym wyprzedzeniem.
„Realizacja wzmocnień na krótko przed odjazdem pociągu powodowała większą nieprzewidywalność i przekładała się na punktualność. Szczególnie w przypadku wyjazdów grupowych, w ostatnich dniach przed odjazdem, co powodowało, że pasażerowie nie mogli już kupić biletów w dowolnej dla siebie konfiguracji. Nierzadko miejsca były od siebie oddalone lub znajdowały się w różnych wagonach. Przypomnijmy, że w ramach oferty Taniej z Bliskimi na jednym bilecie może podróżować nawet 6 osób. Wcześniejsze planowanie podróży umożliwi pełniejszy dostęp do miejsc i wybór odpowiedniej konfiguracji przejazdu dla podróżnych korzystających z oferty Taniej z Bliskimi” - czytamy w komunikacie PKP Intercity.
Taniej z bliskimi - dla kogo promocja?
- Aby skorzystać z oferty „Taniej z bliskimi” wystarczy podróżować w grupie od 2 do 6 osób;
- wszyscy jej członkowie otrzymują wtedy 30% zniżki od bazowych cen biletów.
- "Taniej z Bliskimi" obowiązuje w pociągach kategorii TLK oraz IC w relacjach krajowych.
Od 22 grudnia 2023 dojedziemy z Kujaw i Pomorza do Zakopanego
Dodajmy przy okazji, że od 22 grudnia wrócą bezpośrednie całoroczne połączenia do Zakopanego.
Mieszkańcy Kujaw i Pomorza będę mogli dojechać do stolicy Tatr pociągiem IC Witkacy. Dotychczas, ze względu na prace modernizacyjne prowadzone na trasie Kraków - Zakopane, bezpośrednio pociągiem pod Tatry można było dojechać tylko w wakacje i ferie zimowe lub przez cały rok, ale korzystając z zastępczej komunikacji autobusowej od/do Krakowa.

Natomiast od nowego rozkładu jazdy PKP, który wszedł w życie 10 grudnia, są dwa nowe połączenia z Bydgoszczy do Kłodzka - IC Heweliusz oraz TLK Rozewie. Podczas podróży pasażerowie przesiądą się we Wrocławiu do pociągu jadącego do Kłodzka, który będzie obsługiwany zmodernizowanym pojazdem ED74.

Z Bydgoszczy do Warszawy pasażerowie mają do wyboru 9 par połączeń całorocznych, a ponadto:
- 7 jeździ z Bydgoszczy do Krakowa (5 całorocznych i 2 sezonowe),
- 12 do Poznania,
- 7 do Wrocławia,
- 6 do Katowic (5 całorocznych i 1 sezonowe),
- a 17 do Trójmiasta (15 całorocznych i 2 sezonowe).

Z województwa kujawsko-pomorskiego można wyruszyć bezpośrednio również za granicę.
- Wzorem lat ubiegłych przez Bydgoszcz całorocznie kursuje pociąg relacji Gdynia - Berlin, a sezonowo uruchomione zostanie połączenie do Bohumina - mówi Cezary Nowak, rzecznik prasowy PKP Intercity.

