Biedronka i Lidl nareszcie będą miały konkurencję? Rosyjski dyskont Mere wchodzi na polski rynek

jsZaktualizowano 
Biedronka i Lidl wreszcie będą miały konkurencję? Rosyjski dyskont Mere wchodzi na polski rynek.
Biedronka i Lidl wreszcie będą miały konkurencję? Rosyjski dyskont Mere wchodzi na polski rynek. Szymon Starnawski
Biedronka i Lidl mogą jednak obawiać się dużej konkurencji. Rosyjski dyskont „Mere” wejdzie na polski rynek. Sklep może sprzedawać produkty o wiele taniej od Biedronki lub Lidla przez wzgląd na to, że produkty będą ustawione wprost na paletach. Mere otwarcie deklaruje, że będzie sprzedawać o 30% taniej niż konkurencja.

Mere to marka, która należy do rosyjskiej firmy Torgservis. Sieć w kwietniu poszukiwała pracowników do pracy w 1. sklepie w Polsce.

Najprawdopodobniej pierwsza placówka zostanie otwarta w Częstochowie przy ul. 1 Maja. Według informacji portalu Dlahandlu.pl sieć planuje uruchomić 105 sklepów w całej Polsce.

Biedronka i Lidl pójdą na noże z Mere?

Właściciele sieci Mere – bracia Sznajder – rozpoczęli budowę swojego imperium w Rosji. Pierwsze sklepy powstały w Krasnojarsku. Aktualnie Mere to sieć licząca sobie 800 placówek rozmieszczonych w:

  • Rosji
  • Kazachstanie
  • Chinach
  • Białorusi
  • Niemczech
  • Rumunii.

Bracia Sznajder planują podbój kolejnych rynków, w tym polskiego.

Nowa sieć dyskontów podbiła serca Niemców przyzwyczajonych do Lidla

Jak donosi Dlahandlu.pl pod koniec stycznia 2019 r. otwarto pierwszy sklep sieci pod Lipskiem. Zainteresowanie okazało się tak duże, że nie starczyło asortymentu dla wszystkich klientów. Konieczne okazało się zamknięcie sklepu na dwa dni i dowiezienie towaru.

Na czym polega magia Mere? Sieć ma wobec dostawców duże wymagania – cena towaru, wraz z uwzględnieniem kosztu dostawy do sklepu, musi być o 20-30% niższa niż w konkurencyjnych sklepach. Redukcję uzyskuje się poprzez zmniejszenie kosztów opakowań oraz sprzedaż produktów klasy ekonomicznej i średniej – w Mere nie kupimy artykułów luksusowych.

Tego nie kupisz w Polsce - 10 marek znanych na całym świecie...

Deutsche Welle: Pudełka tekturowe na drewnianych paletach to pierwsza rzecz, którą zauważysz po wejściu do Mere. Nowo otwarty rosyjski sklep spożywczy ze zniżkami na obrzeżach Lipska wygląda bardziej jak magazyn niż supermarket. Wewnątrz pudełek znajduje się sok owocowy z Czech, a w lodówkach kiełbaski z Wegier.

„Biedronka i Lidl są za bardzo zajęte wojną między sobą” - Mere wykorzysta lukę po Biedronce?

O Mere wypowiedział się dla Spider’s Web dr Piotr Kaczmarek-Kurczak, ekspert w zakresie przedsiębiorczości z Akademii Leona Koźmińskiego:

Biedronka i Lidl zostawiły po sobie sporą lukę. Przeniosły się do segmentu bardziej rentownego klienta, czyli mieszkańców dużych miast. Zmieniły też formułę z dyskontu na mikro-supermarket. W luce, którą po sobie zostawiły rozwija się dzisiaj sieć polskich marketów Dino.

Mere poszukuje lokali ulokowanych w konkretnych miejscach. Mają to być małe lub średnie miasta, w pobliżu dróg o dużym natężeniu. Lokale mają mieć powierzchnię od 800 do 1200 mkw, spełniać wymagania pozwalające na uzyskanie licencji na handel alkoholem, posiadać miejsca parkingowe (ok. 30 – 40 miejsc).

polecane: FLESZ: Pensja w górę. Zysk dla Państwa, koszty dla pracodawców.

Wideo

Materiał oryginalny: Biedronka i Lidl nareszcie będą miały konkurencję? Rosyjski dyskont Mere wchodzi na polski rynek - Gazeta Pomorska

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 244

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.
G
Gość
2019-06-06T18:14:03 02:00, Gość:

Fajnie ale co z naszym społem przecież kaczy świat tak za polskimi produktami i sklepami stoi...

2019-06-24T01:18:32 02:00, Gość:

Jestem sama wynajmuje mieszkanie musze dojechać do pracy wyzywic się ubrać a za cały miesiąc pracy dostaje na 3 zmiany 1583zl na rękę w du mam czyj to sklep tak państwo o mnie dba idę tam gdzie naj-taniej zrozumiano prąd gaz woda telefon telewizja czynsz co miesiąc bilety w te i spowrotem i co wy na to🙄

Ok

zgłoś
G
Gość
2019-06-06T18:14:03 02:00, Gość:

Fajnie ale co z naszym społem przecież kaczy świat tak za polskimi produktami i sklepami stoi...

Jestem sama wynajmuje mieszkanie musze dojechać do pracy wyzywic się ubrać a za cały miesiąc pracy dostaje na 3 zmiany 1583zl na rękę w du mam czyj to sklep tak państwo o mnie dba idę tam gdzie naj-taniej zrozumiano prąd gaz woda telefon telewizja czynsz co miesiąc bilety w te i spowrotem i co wy na to🙄

zgłoś
G
Gość
2019-06-11T11:14:29 02:00, vvv:

Ja na pewno u nich nie kupię. Nawet gdyby było dużo taniej.

2019-06-22T08:19:33 02:00, Gość:

super market rosyjski to będzie szajs

Promujecie ruska swolocz j

zgłoś
G
Gość

Może dzięki temu Biedronka i Lidl przestaną podnosić ciągle ceny

zgłoś
a
a

Ale nachalnie ten sklep promujecie!

zgłoś
T
Trollo

Srałem tam!

Do ruskiego markietu

zgłoś
w
wredna
2019-06-01T21:57:17 02:00, wredna:

Przecież oni nie będą sprzedawać towaru z Rosji tylko od naszych producentów... Wystarczy trochę poszukać w sieci... Dokładnie tak robi biedra i lidl

2019-06-22T21:08:19 02:00, Gość:

Jak chcą tanio sprzedawać to raczej nie od naszych, nasi trzymają ceny, a jak jest ciężko i chcą utrzymać się na rynku często schodzą poniżej kosztów, tak więc jeszcze bardziej chyba nie zejdą.

Oni chyba będą chcieli zrobić duży obrót przy maleńkiej marży. Stąd sprzedaż quasi hurtowa z palet. Dlatego będą w stanie balansować na granicy kosztów. To coś jak Makro w wersji detalicznej dla indywidualnego klienta.

zgłoś
G
Gość
2019-06-02T23:39:17 02:00, wrocek:

"Wreszcie", droga Redakcjo, to będziecie mogli powiedzieć, kiedy powstanie duża sieć dyskontów lub supermarketów w 100% polskich. I proszę mi tu nie imputować zarówno rusofobii - dotyczy to każdej innej nacji, która pociągnie większość zysków do rodzimego kraju - jak również polskiego szowinizmu - to czysty pragmatyzm. Dobrze zarządzana sieć, wybierająca rodzimych producentów i dostawców, dająca dobrze płatne miejsca pracy, szanująca pracowników i klientów i odprowadzająca rzetelnie podatki - to się łapie pod wasze "wreszcie". No, chyba, że reprezentujecie interesy obcych...?

2019-06-03T09:42:29 02:00, kera:

jest dino i stokrotka

Stokrotka to dziwne że w ogóle jeszcze funkcjonuje, towar ten sam co w Biedronce czy PSS, opakowania zaklejone swoimi etykietami i cena dużo większa, to co u nich jest w promocji to w innych sklepach normalnie taniej kosztuje.

zgłoś
G
Gość
2019-06-02T23:39:17 02:00, wrocek:

"Wreszcie", droga Redakcjo, to będziecie mogli powiedzieć, kiedy powstanie duża sieć dyskontów lub supermarketów w 100% polskich. I proszę mi tu nie imputować zarówno rusofobii - dotyczy to każdej innej nacji, która pociągnie większość zysków do rodzimego kraju - jak również polskiego szowinizmu - to czysty pragmatyzm. Dobrze zarządzana sieć, wybierająca rodzimych producentów i dostawców, dająca dobrze płatne miejsca pracy, szanująca pracowników i klientów i odprowadzająca rzetelnie podatki - to się łapie pod wasze "wreszcie". No, chyba, że reprezentujecie interesy obcych...?

2019-06-03T08:42:41 02:00, ...:

piękne to az się popłakalem ze śmiechu. niestety taki sklep przy naszym chorym systemie podatkowym będzie miał 20-30% droższe towart od istniejącej już konkurencji, a Polacy w zasadniczej większości jednak mało zarabiają wiec szukaja oszczędności

reasumując 2 2 daje że ten sklep bardzo szybko splajtuje:)

Polacy już nie tak mało zarabiają, zwłaszcza teraz jak jeszcze im dołożą po te 500, a że są oszczędni (czytaj skąpi), to lecą kupować tam gdzie taniej, gdzie jakieś promocje itp. Wystarczy się rozejrzeć, masa nowych mieszkań, piękne nowe domy, nowe samochody, do tego popatrzeć jak się ubierają, ciuchy z sieciówek po 300-400 zł. dzieciaki do szkoły nie pójdą w byle jakich ciuchach, czy butach, nie jedno ubrane chodzi za 700 zł.

zgłoś
G
Gość
2019-06-01T21:57:17 02:00, wredna:

Przecież oni nie będą sprzedawać towaru z Rosji tylko od naszych producentów... Wystarczy trochę poszukać w sieci... Dokładnie tak robi biedra i lidl

Jak chcą tanio sprzedawać to raczej nie od naszych, nasi trzymają ceny, a jak jest ciężko i chcą utrzymać się na rynku często schodzą poniżej kosztów, tak więc jeszcze bardziej chyba nie zejdą.

zgłoś
G
Gość

Wole w biedronce kupic niz u ruska nie eisdomo skad ten towar sprowadzany bedzie i jeszcze z palet brz przesady

zgłoś
G
Gość
2019-06-11T11:14:29 02:00, vvv:

Ja na pewno u nich nie kupię. Nawet gdyby było dużo taniej.

2019-06-22T08:19:33 02:00, Gość:

super market rosyjski to będzie szajs

Ano bedzie szajs masz tacje

zgłoś
G
Gość

Ja u ruska nie kupie moze byc zstrute

zgłoś
G
Gość
2019-05-27T15:00:09 02:00, Marny kraj:

Wszystko z zagranicy a Polaczki nawet sklepów swoich nie mają ani swojego samochodu wszystko tępe ch..z zagranicy doprowadzają. Taki marny kraj nie są zarobić swoim obywatelom.

Mamy wolny rynek, otwarte granice, każdy kto chce może otworzyć taką sieć. Polskich nie ma bo Polacy uważają że nic się im nie opłaca, wszystkim się opłaca tylko nie Polakom. Z takim podejściem nigdy się nic nie osiągnie.

zgłoś
w
wredna