Bejsboliści Dębów Osielsko nadal przegrywają. To już sześć porażek!

Bejsboliści z Osielska zapewne chcieliby o początku sezonu jak najszybciej zapomnieć. Fot. Dariusz Bloch
W miniony weekend w ekstralidze bejsboliści Dębów Osielsko ulegli na własnym boisku Silesii Rybnik 2:7 i 9:11. Licząc dwie poprzednie kolejki, to już sześć porażek na koncie Dębów w tym sezonie.

W pierwszym spotkaniu zawodnicy Dębów zaliczyli aż 6 błędów w obronie oraz słaby występ Radosława Zajdy na pozycji miotacza pozwoliły Silesii szybko uzyskać wysokie prowadzenie (6:1 po trzech rundach), utrzymane do końca spotkania.

Drugi mecz był bardzo zacięty, prowadzenie przechodziło z rąk do rąk, a do jego rozstrzygnięcia potrzebna była dogrywka!

Dęby prowadziły już 7:3, niestety, potem do głosu doszli goście z Rybnika, którzy wyszli na prowadzenie 9:7. Ekipa z Osielska wyrównała i do rozstrzygnięcia potrzebna była dogrywka. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Silesii 11:9.

Komplet wyników 3. kolejki ekstraligi: Dęby Osielsko - Silesia Rybnik 2:7 i 9:11 (w 8. rundzie po dogrywce); Centaury Warszawa - Piraci Władysławowo 3:2 i 12:1; Barons Wrocław - Stal BiS Kutno 6:32 i 2:13.

Po trzech kolejkach rozgrywek tabela wygląda następująco: Stal BiS i Centaury (po 5 zwycięstw i 1 porażce), dalej Silesia (4-2), kolejne drużyny Piraci i Barons (po 2-4).

Dęby pozostają jedynym zespołem bez zwycięstwa - z kompletem 6 porażek. Wcześniej przegrały na inaugurację we Wrocławiu i u siebie (będąc gościem) z debiutantami z Władysławowa.

W dniach 30 kwietnia-2 maja (sobota-poniedziałek) UKS Dęby Osielsko będą gospodarzem VIII Turnieju o Puchar Północy.