Basket 25 Bydgoszcz o jeden rzut od finału Pucharu Polski

Joachim Przybył
Shante Evans świetnie zagrała przeciwko CCC
Shante Evans świetnie zagrała przeciwko CCC Arkadiusz Wojtasiewicz
Piękna walka Basket 25 Bydgoszcz o finał Pucharu Polski, ale znowu w meczu z CCC Polkowice decydował ostatni rzut Aaryn Ellenberg-Wiley.

CCC Polkowice - KS Basket 25 Bydgoszcz 70:68

Kwarty: 8:13, 20:25, 25:16, 17:14
CCC: Ellenberg-Wiley 24 (2), Hampton 15 (2), Gertchen 7 (1), Telenga 7, Gajda 3 oraz Nacickaite 8, Stanković 6.
BASKET 25: Evans 22, Burdick 19, McBride 14 (4), Międzik 6 (2), Michałek 2 oraz Stankiewicz 5 (1), Boonstra 0.

To było bliźniacze spotkanie do ligowego, które obie drużyny stoczyły pod koniec lutego, nawet wynik jest identyczny. Wtedy Aaryn Ellenberg-Wiley zapewniła gościom zwycięstwo rzutem w ostatniej akcje.

Teraz ponownie Amerykanka była bohaterką meczu (8/12 z gry). Na 43 sekundy przed końcową syreną po trafieniu Shente Evans było (68:66) dla zespołu z Bydgoszczy, jednak celny rzut za trzy Ellenberg-Wiley ponownie dał je CCC. W odpowiedzi nieskuteczna była Evans.

Wcześniej to Basket 25 dominował. Dzięki świetnej postawie swoich podkoszowych - Evans i Cierra Burdick zdobyły do spółki 41 punktów i 22 zbiórki - bydgoszczanki prowadziły 28:12 w 2. kwarcie.

Nie udało się jednak po przerwie utrzymać bezpiecznej przewagi. Po zmianie stron „Pomarańczowe” odrabiały straty, by w połowie trzeciej kwarty doprowadzić do remisu (41:41). Od tego momentu, aż do samego końca trwała zacięta rywalizacja kosz za kosz.

Wcześniej w ćwierćfinale Basket 25 rozgromił I-ligową Polonię Warszawa 83:53. W finale CCC zagra w niedzielę o godz. 17.00 z Arką Gdynia.