- Mamy pozwolenie na użytkowanie Astorii. Teraz czas na testy, szkolenia pracowników, ostatnie wyposażenie. Gdy pozwoli na to sytuacja epidemiczna udostępnimy ten nowoczesny obiekt mieszkańcom i sportowcom - przekazał mieszkańcom Bydgoszczy prezydent miasta Rafał Bruski.
Jest się czym chwalić. Astoria to największy basen w regionie, z niecką o wymiarach olimpijskich (50 m x 25 m), z dnem na głębokości od 2,1 m, schodzącym do 6 m, na długości 12,5m. Basen wyposażony został w ruchomy pomost. A jeśli zajdzie taka potrzeba, można podzielić go na dwa mniejsze. Woda podgrzewana będzie do 28 stopni.
W głównym budynku jest też nowoczesne zaplecze szatniowo - sanitarne, sala rozgrzewkowa, pomieszczenia fitness, sauny, jacuzzi, siłownie, sale szkoleniowe i pomieszczenia biurowe.
Bydgoski ratusz informuje: - Cały kompleks Astorii to budynek główny hali basenowej (od strony ul. Królowej Jadwigi) oraz budynek hangaru na kajaki (od strony bulwaru). W całym obiekcie, przy wykorzystaniu wszystkich funkcji i pomieszczeń, łącznie będzie mogło przebywać ok. 1000 osób, w tym na widowni basenu ok. 500 osób.
Główny budynek liczy cztery kondygnacje. Dwie z nich znajdują się pod ziemią. Ze względu na istniejące ukształtowanie terenu, wejścia do budynku zostało usytuowane zarówno na poziomie parteru jak i pierwszej kondygnacji podziemnej (od strony rzeki Brdy).
Na zewnątrz Astoria również robi wrażenie. Na elewacji zastosowano m.in. panele ze stali kortenowskiej - w trakcie prac zachodził proces patynowania (powstawania jednolitej struktury płyt przypominającej pomarańczową rdzę). Wszystko uzupełnia szkło, beton i dużo zieleni.
