Bałkański kocioł na Zawiszy. To były derby! [ZDJĘCIA]

W meczu Serbia - Macedonia (2:2) gorąco było i na trybunach i na boisku (Serbia na czerwono, Macedonia na biało). Filip Kowalkowski
W drugim meczu grupy na bydgoskim stadionie spotkały się Serbia i Macedonia. Na boisku był remis 2:2, nikt nie odpuszczał żadnej piłki, na trybunach lepsi Macedończycy (byli głośniejsi i lepiej się prezentowali).

Po porażkach w pierwszych meczach (Serbia – 0:2 z Portugalią, Macedonia – 0:5 z Hiszpanią) dla obu zespołów był to mecz o „być albo nie być” na tym turnieju.

Remis nie satysfakcjonuje nikogo, ale waleczności nie można odmówić żadnej ze stron. Wiadomo – Bałkany!

Wynik meczu w pierwszej połowie otworzyli Serbowie. Zespół Nenada Lalatovicia na prowadzenie wyprowadził Mijat Gacinović (24).

Po przerwie z rzutu karnego wyrównał Enis Bardi (64). Jedenastka za zagranie ręką z boku pola karnego.

Po niespełna kolejnych dwudziestu minutach niezłomni Macedończycy wyszli na prowadzenie po uderzeniu Nikoli Gjorgjeva, a po kilku minutach (90) odpowiedział Uros Djurdjević. Kapitan Serbów zamknął strzałem głową na lewym słupku wysokie podanie z rzutu wolnego Andrija Żivkovicia.

Ten sam zawodnik w doliczonym czasie (90+1) Serbowie trafił w słupek po strzale głową, ale wynik nie uległ już zmianie.

W trakcie meczu było gorąco na boisku, zwłaszcza w II połowie, gdy obydwa zespoły otworzyły się i zagrały bardzo ofensywnie. Macedończycy pod ręką Blagoji Milevskiego pokazali, dlaczego uznano ich za objawienie eliminacji do tego turnieju (21 punktów, 6-3-1, lepsi od Francuzów!).

Serbia – Macedonia 2:2 (1:0).

Bramki: Mijat Gacinović (24), Uros Djurdjević (90+1 głową) – Enis Bardi( 64-karny), Nikola Gjorgjev (83).

Serbia: Vanja Milinković-Savić – Milan Gajić (46 Aleksandar Filipović), Vukasin Jovanović, Milos Veljković, Nemanja Antonov (77 Ognjen Ożegović) – Andrija Živković, Marko Grujić (52 Mihailo Ristić), Nemanja Maksimović, Mijat Gacinović – Uros Djurdjević, Srdjan Plavsić.

Macedonia: Igor Aleksovski – Mevlan Murati, Gjoko Zajkov, Darko Velkoski, Besir Demiri – Boban Nikolov, Enis Bardi – Marjan Radeski (86 Filip Pivkovski), David Babunski (58 Eljif Elmas), Kire Markoski – Daniel Avramovski (46 Nikola Gjorgjev)
Żółte kartki: Marko Grujić, Srdjan Plavsić, Milos Veljković – Kire Markoski, Eljif Elmas.

Sędziował jako główny: Bobby Madden (Szkocja).

Widzów: 5.121.

Man of the Match: Mijat Gacinović (Serbia).