Właśnie jesteśmy świadkami ciemnej strony globalizacji. Wielka awaria systemów wywołała chaos i paraliż na całym świecie. Dotknęła ona między innymi banki i lotniska. Na stronie Portu Lotniczego im. Fryderyka Chopina w Warszawie pojawił się apel, aby pasażerowie sprawdzali status lotu u przewoźników. Poza tym, w związku z awarią systemu odpraw linii Wizz Air i brakiem możliwości odprawy on-line przewoźnik prosi o jak najszybsze – 3 godziny przed odlotem – przybywanie na lotnisko w celu odprawy przy stanowisku check-in. Podobny apel do podróżnych pojawił się na stronie Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy w Gdańsku.
"Pasażerowie! W związku z globalną awarią systemów operacyjnych Microsoft, na #airportgdansk występują zakłócenia i opóźnienia operacji lotniczych - czytamy. - Loty mogą być odwoływane. Apelujemy o sprawdzanie statusu lotu na stronach linii lotniczych. Prosimy również o regularne sprawdzanie tablicy przylotów i odlotów na stronie www.airport.gdansk.pl. Zalecamy, aby przyjechać na lotnisko kilka godzin przed planowanym odlotem".
Informacje z Portu Lotniczego Bydgoszcz
Problemów, jak dotąd, nie sygnalizuje lotnisko w Rzeszowie. Wiadomo jednak, że awaria sparaliżowała pracę morskiego terminalu kontenerowego w Gdańsku. A co z lotniskiem w Bydgoszczy?
- Jak dotąd wszystko działa bez zarzutu - mówi Mateusz Dul, rzecznik Portu Lotniczego w Bydgoszczy. - Dziś akurat nie obsługujemy lotów, które korzystają z systemu objętego awarią.
Lotnisko jest przygotowane do przyjęcia samolotów przekierowanych z innych lotnisk.
