Artego zatrzymane w Polkowicach. Dramat na tablicach!

Tadeusz Nadolskii
Dariusz Bloch
W spotkaniu 17. kolejki Energi Basket Ligi kobiet bydgoski zespół przegrał na wyjeździe z CCC 71:81.

W I rundzie w Bydgoszczy lepsze okazało się Artego 92:80. To trzecia porażka podopiecznych Tomasza Herkta i Piotra Kulpekszy w tym sezonie.

Pierwsza odsłona miała wyrównany przebieg. Dobrze obsługiwana pod kosz głównie przez Julie McBride Denesha Stallworth zdobyła 8 pkt z 21 zespołu. W drugiej kwarcie skutecznie grające gospodynie uzyskały już 8-punktową przewagę, ale efektownie odgryzała się Jennifer O’Neill (9 pkt z 19 Artego, 3/5 za 2, 3/4 za 1). Punktowała też Stallworth (5 „oczek”, 6/6 z gry w ciągu 20 min). Po 20 minutach było 45:40 dla CCC.

Początek III kwarty należał do grających zespołowo „Pomarańczowych” (55:42 w 25 min. i już 15 as. w tym momencie). Artego miało problem z obroną swojej deski (w ciągu 30 min pozwoliło rywalkom aż na 12 zbiórek na tablicy w ataku, a w sumie 12-32!). Na szczęście w końcówce zmniejszyło dystans do 5 pkt.

W 34 min Artemis Spanou trafiła za 3, dwie minuty później popisała się akcją 2+1 i to były kluczowe momenty tego pojedynku (71:61). Nie można było pokusić się o sukces, przegrywając zbiórki 19:42 (15 w ataku dla CCC!).

Ze względu na mecze reprezentacji w eliminacjach do mistrzostw Europy 18. kolejka EBLK odbędzie się 17. i 18. lutego. Artego 18. bm. podejmować będzie Basket 90 Gdynia.

CCC Polkowice - Artego 81:71 (21:21, 24:19, 15:15, 21:16)

CCC: Fagbenle 22, Spanou 16 (1x3), Clark 14, Gajda 8 (2), Bojović 7, Sandrić 5, Leciejewska 5 (1), Stankiewicz 4.

Artego: Stallworth 23, McBride 16 (2), O’Neill 14, Stanković 8, Adamowicz 3 (1), Międzik 3 (1), Szott-Hejmej 2, Żurowska - Cegielska 2.