Artego - Energa. Derby koszykarek pełne emocji! [ZDJĘCIA]

Bydgoskie koszykarki próbują powstrzymać Kalley Cain.
Bydgoskie koszykarki próbują powstrzymać Kalley Cain. Tomasz Czachorowski
Rozpędzone koszykarki Artego Bydgoszcz podejmowały rywalki zza między – zawodniczki toruńskiej Energi. I miały ochotę na rewanż za porażkę w pierwszym meczu 64:72.

Mimo że były to derbowe szachy, to jednak obydwa zespoły rzuciły 147 punktów. W Artego Arenie wielkie emocje niemal do samego końca i... wygrana „Katarzynek” 76:71.

Przyjezdne koszykarki do zwycięstwa poprowadziła Kalley Cain (17 pkt, 12 zbiórek). Nawet uraz w III kwarcie i zejście z parkietu na jakiś czas nie zmieniły jej roli w drużynie.

W szeregach Energi zagrały ex-bydgoszczanki Darxia Morris oraz Julie McBride i miały one duży udział w wygranej swojej nowej drużyny.

Na 2,5 minuty przed końcową syrena za 3 punkty trafiła McBride i wyprowadziła Energę na prowadzenie 64:58. W tym momencie było raczej wiadomo, że podopiecznym Tomasza Herkta będzie trudno odrobić straty.

Artego Bydgoszcz - Energa Toruń 71:76 (17:15, 13:18, 17:16, 24:27).

Artego: Stallworth 26 (8 zb.), Mosby 18 (5 zb.), Reid 11 (7 zb., 5 as.), Międzik 11 (3 zb.), Suknarowska 3 (4 as.) oraz Rooney 2, Koc 0, Szczechowiak 0.

Energa: Cain 17 (12 zb.), Morris 17 (8 zb., 7 as.), McBride 13 (6 as., 4 zb.), Adamowicz 9, Michael 7 (5 zb.) oraz Sosnowska 10, Tłumak 3.