Jacek Czaplewski
AFP/East News
Liga francuska. Tak regularny Arkadiusz Milik nie był od dawna. Tym razem załatwił obronę Stade Brestois, strzelając gola po uprzednim zaliczeniu asysty. Jego Olympique Marsylia wygrał 4:1.

Bramka zdobyta przez Milika głową była przedniej urody. Po wrzutce Polak wygrał walkę o pozycję i oddał mocny strzał przy bliższym słupku. Siła okazała się na tyle duża, że bramkarz nawet nie zdążył z reakcją. Wcześniej Milik asystował Gersonowi, który już w 3 minucie dał Marsylii prowadzenie.

W tym sezonie Milik zdobył dla Marsylii 19 bramek we wszystkich 29 występach. Jeśli policzymy jego statystyki z samego 2022 roku to wychodzi, że w 13 meczach władował aż 11 goli.

W 70 minucie decyzją trenera Milik opuścił boisko. Dzięki niemu zespół dopisał trzy punkty, a to po serii trzech meczów bez wygranej pozwoliło wrócić na podium. Strata do PSG jest jednak potężna - wynosi aż piętnaście punktów.

Milik w formie to naturalny partner dla Roberta Lewandowskiego w finale baraży MŚ 2022 ze zwycięzcą pary Szwecja - Czechy.

Stade Brestois - Olympique Marsylia 1:4 (0:1)
Bramki: Cardona 91' - Gerson 3', Milik 63', Harit 71', Under 94'
Żółte kartki: Satriano - Guendouzi, Saliba, Gueye, Peres

PKO Ekstraklasa. Przy Reymonta atmosfera piłkarskiego święta. Tłumy obejrzały niedzielny mecz Wisły Kraków z Lechem Poznań. Z powodu zadymienia wywołanego pirotechniką grę w pierwszej połowie przerwano na kilka minut. Zobaczcie zdjęcia trybun w tym oprawy Białej Gwiazdy.