Alfa Bydgoszcz wreszcie ogra Arkę? Judoka ma pomóc „Bykom”

Redakcja
Alfa Bydgoszcz - Chaos PoznańAlfa Bydgoszcz - Chaos Poznań
Alfa Bydgoszcz - Chaos PoznańAlfa Bydgoszcz - Chaos Poznań Tomasz Czachorowski
Nasi rugbyści zagrają w niedzielę (godz. 14.00) pierwszy mecz rundy wiosennej przed własną publicznością.

Rundę jesienną bydgoscy rugbyści zakończyli na 2. pozycji w grupie północno-zachodniej II ligi. Dało to „Bykom” prawo gry na wiosnę w 4-zespołowej grupie mistrzowskiej.

Walkę o awans do I ligi bydgoszczanie rozpoczęli w ubiegły weekend w Nowym Sączu. Niestety, Alfa przegrała aż 7:45, tracąc do przerwy 35 punktów. Na usprawiedliwienie należy dodać, że w bydgoskiej ekipie z różnych powodów zabrakło czterech zawodników, z kolei dwóch innych debiutowało w meczu o ligowe punkty.

- Ostro trenowaliśmy zimą, wprowadziliśmy do gry nowe zagrywki. Niestety, nie potrafiliśmy się odnaleźć na boisku przez pierwszą połowę - ocenił mecz grający trener „Byków” Leszek Komoń.

W zespole Alfy przed rozpoczęciem zmagań w grupie mistrzowskiej nastąpiły zmiany. Rolę łącznika ataku pełni Leszek Komoń, dodatkowo do zespoły dołączyli nowi zawodnicy, którzy potrzebują czasu na zgranie z resztą drużyny. Wśród nowych jest m.in. były judoka, Maciej Klotz (występuje w formacji młyna).

W niedzielę mecz z Arką Rumia. Z tym rywalem nasz zespół przegrał jesienią oba spotkania. Do 3 razy sztuka?

Bydgoskie „Byki” liczą na wsparcie kibiców. Mecz z Arką w niedzielę o godz. 14.00 na sztucznej murawie obiektu przy ulicy Sielskiej w Fordonie. Wstęp bezpłatny.