Aleksandra Klejnowska-Krzywańska brązową medalistką mistrzostw Europy

Sławomir Kabat
Aleksandra Klejnowska trenujeAleksandra Klejnowska trenuje przed wyjazdem na IO w Londynie Tomasz Czachorowski
Sztangistka Zawiszy Aleksandra Klejnowska-Krzywańska wywalczyła na mistrzostwach Europy w Tbilisi (Gruzja) brązowy medal

Aleksandra Klejnowska na mistrzostwach Europy w podnoszeniu ciężarów w kategorii 58 kilogramów zajęła trzecie miejsce. Bydgoska sztangistka zdobyła także mały brązowy medal w podrzucie z wynikiem 113 kg. Łączny wynik polskiej zawodniczki to 202 kg. Złota zdobyła Azerka Bojanc Kostowa (246 kg), a srebro Rumunka Irina Lepsie (205 kg). Trenerem klubowym bydgoszczanki jest jednocześnie drugi trener reprezentacji Piotr Wysocki.

Przy okazji mistrzostw Europy w Tbilisi obradują działacze. Wczoraj mieli wybrać gospodarza mistrzostw Europy seniorów za dwa lata, ale decyzję odłożono do sierpnia, kiedy odbędą się mistrzostwa Europy w Landskronie (Szwecja, 1-9 sierpnia).
- Obok Bydgoszczy wpłynęły dodatkowo dwie kandydatury złożone przez Turcję i Chorwację. Delegaci postanowili, że potrzebują więcej czasu na ich rozpatrzenie i dlatego przełożyli głosowanie - mówił Marek Kaczmarczyk, rzecznik prasowy polskiego związku.