Spis treści
Zobacz wideo: Akcyza na alkohol i papierosy w górę

Abonament RTV muszą płacić wszyscy posiadacze odbiorników radiowych i telewizyjnych. Z obowiązku nie zwalnia ewentualny abonament opłacany w sieci kablowej.
Tyle wyniesie abonament RTV 2023
Zobacz wysokość opłat abonamentowych za używanie odbiornika telewizyjnego lub telewizyjnego i radiofonicznego z uwzględnieniem zniżki z tytułu wnoszenia opłat za okres dłuższy niż 1 miesiąc:
Abonament RTV 2023. Terminy płatności
Użytkownik odbiorników może skorzystać ze zniżki o ile wnosi opłatę z wyprzedzeniem , tj. w terminie do 25-go dnia pierwszego miesiąca okresu rozliczeniowego.
Za co zapłacisz więcej od 2023 roku?
Za to zapłacisz więcej od 1 stycznia 2023 roku. Takie będą n...
Abonament RTV. Kto może ubiegać się o zwolnienie z opłat?
Uprawnieni do zwolnienia z opłat abonamentowych:
- osoby, które ukończyły 75 rok życia,
- osoby zaliczone do I grupy inwalidzkiej,
- weterani będący inwalidami wojennymi lub wojskowymi,
- osoby, które ukończyły 60 lat i mają prawo do emerytury, której wysokość nie przekracza miesięcznie kwoty 50% przeciętnego wynagrodzenia.
Zwolnienie z opłat przysługuje od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym dopełniono formalności w urzędzie pocztowym.
Osoby uprawnione do zwolnienia od opłat abonamentowych, by uzyskać to zwolnienie zobowiązane są do przedstawienia w urzędzie pocztowym dokumentów potwierdzających uprawnienie do zwolnienia oraz oświadczenie - informuje Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji.
Jakie będą kary za niepłacenie abonamentu w 2023?
Kara za niepłacenie abonamentu to 30-krotność podstawowej opłaty. Za sam odbiornik radiowy zapłacimy 261 zł, ale za radio i telewizor zapłacimy już 819 zł.
Czy kierowcy muszą płacić abonament jeśli mają radio w samochodzie?
Jeśli kierowca opłaca abonament RTV za odbiorniki, które ma w domostwie, z obowiązku płacenia abonamentu RTV za odbiornik w samochodzie zwalnia go Art. 2 ust. 5 ustawy z dnia 21 kwietnia 2005 r. o opłatach abonamentowych. Jeśli jednak samochód jest zarejestrowany na na działalność, leasingowany lub wynajmowany, to jego użytkownik ma obowiązek zapłacenia abonamentu. Abonament RTV trzeba opłacać za każdy (!) samochód w firmie, który jest używany do prowadzenia działalności gospodarczej.
Kary za brak opłaconego abonamentu RTV dla kierowców
Jeśli organ kontrolny wykaże, że właściciel samochodu nie płaci abonamentu RTV, będzie on musiał zapłacić karę w wysokości 30-krotnej podstawowej opłaty (261 zł) oraz dodatkowo zapłacić za zaległe miesiące, czyli od momentu zakupu auta.
Masz pytania o abonament RTV w 2021? Zadzwoń!: Infolinia dla usługi RTV (+48) 43 842 06 06 (opłata wg cennika operatora)
Metamorfozy gwiazd
- Big Brother. Uczestnicy pierwszej edycji - tacy byli kiedyś, a tak wyglądają teraz
- Tak zmieniała się Magdalena Kumorek, gwiazda serialu "Samo życie" [zdjęcia]
- Katarzyna Pakosińska - tak zmieniła się popularna artystka [zdjęcia]
- Tak zmieniła się Monika Brodka od debiutu w programie Idol w 2004 roku [zdjęcia]
- Tak zmieniła się Magda Gessler przez ostatnie 20 lat [zdjęcia]
- Tak zmieniła się Klaudia Halejcio od czasu gdy miała 7 lat [zdjęcia]