90 minut i dobra gra wychowanka Zawiszy w meczu z Litwą! [ZDJĘCIA]

Fa
Jacek Góralski (nr 6) wychowanek Zawiszy Bydgoszcz, w meczu przeciwko Litwie.
Jacek Góralski (nr 6) wychowanek Zawiszy Bydgoszcz, w meczu przeciwko Litwie. Szymon Starnawski
Jacek Góralski zagrał piaty mecz w orzełkiem na piersiach. Selekcjoner Adama Nawałka musi być zadowolony z jego postawy.

Reprezentacja Polski pokonała Litwę 4:0 w ostatnim spotkaniu kontrolnym przed mistrzostwami świata w Rosji.

Biało-czerwoni prowadzili do przerwy 2:0 po świetnych trafieniach Roberta Lewandowskiego (drugie z wolnego). Po przerwie trzecie trafienie dołożył Dawid Kownacki, dla którego było to premierowy gol w dorosłej kadrze, a czwarte Jakub Błaszczykowski z rzutu karnego.

Świetny mecz bydgoszczanina Jacka Góralskiego (na zdjęciach z nr 6), wychowanka Zawiszy Bydgoszcz. Pomocnik Łudogorca Razgrad zagrał najlepsze jak dotąd spotkanie w koszulce z orzełkiem na piersi (na razie 5 występów).

To od niego, od celnego podania na prawo do Artura Jędrzejczyka, zaczęła się akcja po której Robert Lewandowski strzelił na 1:0.

Jacek Góralski kolejny raz pokazał, że miejsce w kadrze na mundial zwyczajnie mu się należy, grał bardzo pewnie, można było odnieść wrażenie, że odpowiada za krycie każdego z rywali, i co ciekawe nawet z takiego zadania wywiązywał się bez zarzutu.

Jeden minus – żółta kartka.

Przypomnijmy, że w poprzednim meczu z Chile (2:2) Jacek Góralski zagrał od 67 minuty, wszedł za Kamila Grosickiego.

Biało-czerwoni wylecą w środę do Soczi, gdzie będą szykowali się do spotkania z Senegalem (19 czerwca w Moskwie).