Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

60-lecie TKKF. Pozostały nostalgia i wspomnienia

Tadeusz Nadolski
Od lewej: Ryszard Kowalski, prezes K-PZ TKKF, Waldemar Połtyn, prezes Miejskiego TKKF w Bydgoszczy, Andrzej Maciejewski, sekretarz MTKKF oraz Jan Frąckowiak, wiceprezes MTKKF.
Od lewej: Ryszard Kowalski, prezes K-PZ TKKF, Waldemar Połtyn, prezes Miejskiego TKKF w Bydgoszczy, Andrzej Maciejewski, sekretarz MTKKF oraz Jan Frąckowiak, wiceprezes MTKKF. Tadeusz Nadolski
Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej obchodzi jubileusz 60-lecia. Niestety, w minorowych nastrojach. Przyszłość rysuje się w czarnych barwach.

Na okolicznościowym spotkaniu z tej okazji, które zgromadziło wielu - nie ma co ukrywać, już wiekowych działaczy tej organizacji - nie brakowało oczywiście wspomnień.

Krótką historię TKKF przedstawił Andrzej Maciejewski, autor książki pt. „60 lata Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej na Pomorzu i Kujawach 1957-2017”, od trzech kadencji pełniący funkcję sekretarza Miejskiego TKKF.

ZOBACZ TEŻ:

Karolina Bojar ma 20 lat i sędziuje mecze w niższych ligach w woj. małopolskim. Zobaczcie jej zdjęcia z boiska i nie tylko.Zobacz także: Najseksowniejsza lekkoatletka świata

Karolina Bojar - piękna sędzia piłki nożnej [ZDJĘCIA]

- W szczytowym okresie jeszcze przed nowym podziałem administracyjnym kraju w 1975 roku w ówczesnym województwie bydgoskim działało około 500 ognisk - powiedział Maciejewski.

Według informacji zebranych przez autora we wspomnianym 1975 roku zarejestrowanych było w ogniskach 56.113 członków. Największa liczbę członków ogniska osiągnęły w 1977 roku - 62.399.

Obecnie na terenie Kujawski-Pomorskiego jest zarejestrowanych 47 ognisk, z tego część nie przejawia większej aktywności. Najwięcej, o dziwo, jest w Inowrocławiu – 14, w Bydgoszczy - 8, a w Toruniu - 7.

Słabnąca aktywność TKKF w naszym mieście, powoduje, że systematycznie zmniejszane są dotacje z Urzędu Miasta (to zresztą działa także w drugą stronę: mniej jest imprez, bo mniej jest pieniędzy). Jeszcze w 2007 r. było to 120 tys. zł. W 2015 roku było to już symboliczne 5 tys. zł, a w ubiegłym roku kranik został zamknięty całkowicie.

POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!