6 kwietnia 1563 roku mieszczanie bydgoscy ponownie otrzymali przywilej sprowadzania z Gdańska importowanej drogą morską soli, który został im odebrany cztery lata wcześniej.
6 kwietnia 1812 roku funkcję burmistrza Bydgoszczy objął Franciszek Wyszpolski, kapitan wojsk Księstwa Warszawskiego, wcześniej burmistrz Brześcia Kuj. Gospodarzem Bydgoszczy był do upadku księstwa, do 10 września 1814 roku.
6 kwietnia 1872 roku ukazał się kolejny numer niemieckiego czasopisma „Nationalzeitung”, w którym adwokat z Brzegu, Wilhelm Niemann, opublikował artykuł dowodzący potrzeby powołania uniwersytetu w Bydgoszczy, który winien stać się dla miasta i okolicy „strażnicą niemieckiego ducha”.
6 kwietnia 1886 roku Sejm pruski wyznaczył kwotę 100 mln marek na wykup ziemi na Pomorzu z rąk polskich, czym zajęła się specjalna komisja osadnicza, sprowadzająca kolonistów. W Bydgoszczy finansowe wsparcie otrzymały liczne stowarzyszenia o niemieckim charakterze narodowym, w tym Towarzystwo Kasynowe „Wypoczynek”.
6 kwietnia 1931 roku nad ranem w domu przy ul. Mazowieckiej 13 znaleziono zwłoki trzech osób. Sprawcą ich śmierci był 40-letni ślusarz zatrudniony w warsztatach kolejowych, który, jak wynikało z pozostawionego listu, z tęsknoty za niedawno zmarłą żoną odebrał życie zarówno sobie, jak i swoim 3- i 5-letnim córeczkom.
6 kwietnia 1948 roku funkcję wojewody bydgoskiego objął były prezydent Włocławka, działacz Polskiej Partii Socjalistycznej, Ignacy Kubecki. Stanowisko dzierżył przez ponad dwa lata, do maja 1950 roku, kiedy to na skutek reformy administracyjnej zlikwidowano stanowiska wojewodów.
6 kwietnia 1950 roku Urząd Bezpieczeństwa Publicznego aresztował pod zarzutem szpiegostwa na rzecz Anglii wieloletniego bydgoskiego prefekta, ks. Klemensa Buk-Średzińskiego. W 1950 roku skazany on został na 10 lat więzienia za działalność w nielegalnym ruchu oporu.
6 kwietnia 1959 roku w Wojewódzkim Domu Kultury przy ul. Toruńskiej w Bydgoszczy odbyło się spotkanie autorskie prezesa Zarządu Głównego Związku Literatów Polskich, „skamandryty” Antoniego Słonimskiego. Wiersze poety czytał znany aktor Jan Kreczmar.
6 kwietnia 1966 roku w ramach „Środy literackiej” w Klubie MPiK w Bydgoszczy odbyło się spotkanie z pisarzem Janem Gerhardem znanym przede wszystkim jako autor powieści „Łuny w Bieszczadach”, zamordowanym w 1971 roku.
6 kwietnia 1973 roku w Filharmonii Pomorskiej wystąpił pianista Piotr Paleczny, laureat III nagrody na Konkursie Chopinowskim w 1970 roku, który z towarzyszeniem orkiestry pod dyrekcją Witolda Krzemińskiego wykonał m.in. II koncert fortepianowy Sergiusza Rachmaninowa.
6 kwietnia 1981 roku żużlowcy bydgoskiej Polonii w proteście przeciwko odebraniu im fikcyjnych etatów w bydgoskich zakładach pracy i przejściu na stypendia wypłacane przez klub, przegrali inauguracyjny mecz nowego sezonu z Falubazem Zielona Góra na własnym torze wobec 10 tys. kibiców w stosunku 29:60.
FLESZ - Strajk nauczycieli
