4. PKO Bydgoski Festiwal Biegowy. Uwaga - utrudnienia drogowe [lista zamkniętych ulic, zmiany w komunikacji publicznej, MAPA]

red, źródło: ZDMiKPZaktualizowano 
4. PKO Bydgoski Festiwal Biegowy odbędzie się w niedzielę, 12 maja 2019 Zdjęcie ilustracyjne
W niedzielę, 12 maja, odbywa się 4. PKO Bydgoski Festiwal Biegowy. Poza głównym biegiem na 10 km, zaplanowano też zawody dla najmłodszych, zawody dla rolkarzy i coś dla miłośników jedzenia - strefa foodtrucków. Trasa biegu zorganizowana została na dość ważnych bydgoskich ulicach, a to oznacza, że kierowców i pasażerów miejskiej komunikacji czekają utrudnienia. Najważniejsze informacje znajdziecie poniżej.

AKTUALIZACJA, 12 MAJA 2019. ZDJĘCIA Z WYDARZENIA:

Co tam deszcz! Wielkie bieganie w Bydgoszczy. 4. PKO Bydgosk...

4. PKO Bydgoski Festiwal Biegowy to kolejna w dość krótkim czasie impreza biegowa, która organizowana jest w Bydgoszczy. 1 maja biegacze mogli uczestniczyć w imprezie pod nazwą "Bydgoszcz na start!", którą zorganizował Kujawsko-Pomorski Związek Lekkiej Atletyki.

ZOBACZ ZDJĘCIA z tego wydarzenia:

"Bydgoszcz na start 2019"! Zobacz zdjęcia z biegu

4. PKO Bydgoski Festiwal Biegowy

W ramach 4. PKO Bydgoskiego Festiwalu Biegowego odbywają się:

 • Rywalizacja biegowa na dystansach 10 km oraz półmaratonu
 • Zawody rolkarskie
 • Konkurencje biegowe na krótszych dystansach
 • Biegi dla dzieci i młodzieży oraz animacje sportowe
 • Drużynowy Bieg Pracodawców

Zawody odbywają się na szybkich, atestowanych trasach. Centrum festiwalu, start i meta zlokalizowane są na terenie Stadionu Zawisza. Podczas PKO Bydgoskiego Festiwalu Biegowego mają miejsce również imprezy towarzyszące: targi sportowe oraz strefa Food-Trucków!

4. PKO Bydgoski Festiwal Biegowy - będą utrudnienia

Niestety przy okazji 4. PKO Bydgoskiego Festiwalu Biegowego, który odbędzie się w niedzielę, 12 maja, trzeba liczyć się z utrudnieniami na drogach.

Trasa 10-kilmetrowego biegu pkobydgoskifestiwalbiegowy.pl

Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej, na czas trwania biegu, w niedzielę, 12 maja 2019 roku w godz. od 07:30 do 15:30 planowane jest wprowadzanie zmian w obowiązującej organizacji ruchu na ul. Gdańskiej (od ul. Modrzewiowej do ul. Kamiennej), ul. Kamiennej (od ul. Sułkowskiego do ul. Gdańskiej), ul. Artyleryjskiej i ul. Pileckiego.
Szczegółowy opis zmian:

 • na czas wybiegania zawodników z kompleksu Zawisza - przez Policję czasowo zostanie wstrzymany ruch na skrzyżowaniu ulic: Gdańska-Modrzewiowa. Zamknięcie nastąpi od godz. 08:50 i potrwa do momentu, wybiegnięcia wszystkich zawodników na ulicę Gdańską,
 • nie będzie możliwości przejazdu przez skrzyżowanie ulic: Gdańska – Czerkaska – Powstańców Warszawy,
 • na skrzyżowaniu ulic: Kmicica – Pileckiego planowane jest sterowanie ruchem przez Policję. Mocno utrudniony przejazd przez skrzyżowanie - będzie jedynie możliwy w relacji północ – południe,
 • na ul. Gdańskiej (od ul. Czerkaskiej do ul. Kamiennej) dzień przed zawodami od około godz. 17:00 zostaną wyłączone z funkcjonowania parkingi. Mieszkańcy opisanego odcinka ul. Gdańskiej na czas obowiązywania zakazów proszeni są o przepakowanie pojazdów np. na ulice: Leśną, czy Dwernickiego,
 • na czas trwania zawodów zostanie zorganizowany objazd drogi krajowej nr 80 w kierunku Szczecina ulicami Sułkowskiego, Ogińskiego, Jagiellońską, Focha Grunwaldzką do ronda Maczka. Przejazd w kierunku Torunia i Gdańska od ronda Maczka będzie poprowadzony tymi samymi ulicami,
 • dojazd do centrum miasta z kierunku Osielska i Niemcza będzie możliwy ul. Gdańską (odcinek Jeździecka-Modrzewiowa), ul. Modrzewiową, ul. Sułkowskiego, ul. Ogińskiego i dalej z wykorzystaniem głównych ulic biegnących na osi wschód – zachód. Dojazd do wymienionych miejscowości od strony centrum będzie możliwy z wykorzystaniem w/w ulic lub ul. Armii Krajowej,
 • "obsługa" osiedla Jachcice będzie możliwa przez ul. Żeglarską i ul. Unii Lubelskiej.

- Z uwagi na bezpieczeństwo prosimy o bezwzględne stosowanie się do czasowego oznakowania oraz poleceń służb porządkowych regulujących ruch w obrębie ulic objętych czasową organizacją ruchu - apeluje ZDMiKP.

Wielka przebudowa węzła przy Szarych Szeregów w Bydgoszczy. ...

Zmiany w komunikacji miejskiej:

W związku z biegiem ZDMiKP wprowadzi również zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej w Bydgoszczy. Będą obowiązywać od około 08:00 do około godziny 15:00.

 • Linia nr 54
 • Linia autobusowa numer 54 nie będzie obsługiwała wariantowego wjazdu oznaczonego literą „P" ulicami Zygmunta Augusta i W. Pileckiego. W opisanym wariancie autobusy zostaną skierowane na trasę czasowo zmienioną ulicą Żeglarską.
 • Linie nr 57/80
 • Linie autobusowe numer 57/80 w kierunku Dworzec Główny - od przystanku Ogińskiego / Moniuszki objazd ulicami: M. Ogińskiego, Powstańców Wielkopolskich, A. Mickiewicza, Świętojańską, Hetmańską, Warszawską do pętli Dworzec Główny. W kierunku Błonie / Port Lotniczy od pętli Dworzec Główny objazd ulicami: Dworcową, A. Fredry, J. J. Śniadeckich, Z. Krasińskiego, R. Markwarta, rondo Ossolińskich, L. Sieńki. Od przystanku Dworzec Autobusowy powrót na standardowe trasy. Przystanek Rycerska wyłączony z obsługi pasażerskiej.
 • Linia nr 83
 • Linia autobusowa numer 83 w kierunku pętli Tatrzańskie od przystanku rondo Maczka, (przystanek na ulicy Grunwaldzkiej), ulicami Grunwaldzką, F. Focha, Jagiellońską, M. Ogińskiego, J. Sułkowskiego, od przystanku Kamienna / Sułkowskiego powrót na stałą trasę. Kierunek Czyżkówko: od przystanku Kamienna / Wyszyńskiego ulicami: Kamienną, J. Sułkowskiego, M. Ogińskiego, Jagiellońską, F. Focha, Grunwaldzką. Od przystanku rondo Maczka powrót na stałą trasę.
 • Linia nr 1
 • Linia tramwajowa numer 1 zostanie skierowana z pętli Wilczak do pętli Bielawy. Ostatni odjazd z pętli Las Gdański wykonany zostanie o godzinie 7.45. Odjazd z pętli Bielawy odbywać się będzie zgodnie z odjazdami obowiązującymi na pętli Las Gdański.
 • Linia nr 2
 • Linia tramwajowa numer 2 po zrealizowaniu kursu z Lasu Gdańskiego o godzinie 7.55 zostanie zawieszona.
 • Linia nr 10
 • Linia tramwajowa numer 10 zostanie skierowana z pętli Niepodległości do pętli Bielawy. Odjazd z pętli Bielawy odbywać się będzie zgodnie z odjazdami obowiązującymi na pętli Las Gdański.

Na trasach objazdów obowiązywać będą wszystkie przystanki. Bilety z linii tramwajowych nr 1 i 10 po przesiadce będą honorowane na trasie linii autobusowej nr 52 od r. Jagiellonów do Lasu Gdańskiego i odwrotnie.

Otwarcie sezonu motocyklowego 2019 w Bydgoszczy

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 10

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

wariactwo! kto chce uprawiać swoje hobby niech robi to bez zakłócania miastu i komunikacji. Głupota zezwalających na blokowanie ulic - nie ma granic.

T
Tomek

Takie biegi przecież to taki szpan.. blichtr..

A pożytek dla zdrowia?? Dla mieszkańców ??Udreka.. Połowa miasta rozkopana, wszędzie syf i ślimaczących się remont ..Ja tez biegam długie dystanse ale nie po asfalcie , pośród smrodu spalin ,tylko na terenach leśnych , rekreacyjnych .. Dla zdrowia nie dla szpanu markowych ciuszków czy selfi na pejsbooku....

G
Gość
2019-05-07T03:55:44 02:00, Gość:

panie bruski... czy ty kurfa jesteś racjonalnym i logicznie myślącym człowiekiem, skoro rozkopałeś połowę miasta, a do tego zamykasz drugą nierozkopaną połowę, aby organizować jakieś tandetne imprezki dla zblazowanych pseudosportowców, dla których jedynym sensem życia jest ubranie się w kolorowe ciuszki z wielką czcionką napisaną nazwą modnego producenta i robienie sobie 200 fotek z niby biegu i umieszczanie tego na instagramie robiąc przy okazji dziubek i wytykanie tyłka do kamerki? Zamiast takich zblazowanych pozerów wysłać do Myślęcinka i tam robić imprezę, która nie będzie uciążliwa dla nikogo, to blokujesz połowę miasta z główną drogą przelotową wschód- zachód? Co ty masz we łbie panie bruski, skoro nie potrafisz podejmować racjonalnych decyzji i dla 200 czy 300 pozerów utrudniasz poruszanie się tysiącom ludzi?????

2019-05-07T23:43:24 02:00, Kość:

A skąd Pani(Pan) wie, że Ci zblazowani amatorzy robią zdjęcia dzióbków i tyłków? Ktoś jest podglądaczem - zawodowcem. A będzie dużo do podglądania, ponad 2000 osób będzie robiło sobie zdjęcia na tarasie.

To niech robia w miejscu gdzie nikomu to nie przeszkadza. Bruski wykonczyl pilke i zuzel w bydgoszczy gdzie nikomu to nie przeszkadzalo a notorycznie wykancza mieszkancow idiotycznymi biegami

K
K.

Na szczęście zamknięcie połowy miasta pokarało organizatorów chu*ową pogodą ...

J
Ja
2019-05-06T22:00:44 02:00, Gość:

Mam progresy za 1500zł i za ch.... nie mogę odczytać tej mapki. A kiedy będzie bieg przełajowy po rozkopanej Bydgoszczy np. po Kapuściskach? Nie byłoby zamykania ulic.

10/10!!!

G
Gość

W Myślęcinku jest dużo terenów gdzie biegacze mogli by biegać, czemu utrudnia się poruszanie po mieście, ograniczenia w komunikacji, pozamykane ulice, objazdy. Jaki jest koszt chociaż by ustawiania znaków, pracy Policji, zmian w komunikacji.

K
Kość
2019-05-07T03:55:44 02:00, Gość:

panie bruski... czy ty kurfa jesteś racjonalnym i logicznie myślącym człowiekiem, skoro rozkopałeś połowę miasta, a do tego zamykasz drugą nierozkopaną połowę, aby organizować jakieś tandetne imprezki dla zblazowanych pseudosportowców, dla których jedynym sensem życia jest ubranie się w kolorowe ciuszki z wielką czcionką napisaną nazwą modnego producenta i robienie sobie 200 fotek z niby biegu i umieszczanie tego na instagramie robiąc przy okazji dziubek i wytykanie tyłka do kamerki? Zamiast takich zblazowanych pozerów wysłać do Myślęcinka i tam robić imprezę, która nie będzie uciążliwa dla nikogo, to blokujesz połowę miasta z główną drogą przelotową wschód- zachód? Co ty masz we łbie panie bruski, skoro nie potrafisz podejmować racjonalnych decyzji i dla 200 czy 300 pozerów utrudniasz poruszanie się tysiącom ludzi?????

A skąd Pani(Pan) wie, że Ci zblazowani amatorzy robią zdjęcia dzióbków i tyłków? Ktoś jest podglądaczem - zawodowcem. A będzie dużo do podglądania, ponad 2000 osób będzie robiło sobie zdjęcia na tarasie.

G
Gość

panie bruski... czy ty kurfa jesteś racjonalnym i logicznie myślącym człowiekiem, skoro rozkopałeś połowę miasta, a do tego zamykasz drugą nierozkopaną połowę, aby organizować jakieś tandetne imprezki dla zblazowanych pseudosportowców, dla których jedynym sensem życia jest ubranie się w kolorowe ciuszki z wielką czcionką napisaną nazwą modnego producenta i robienie sobie 200 fotek z niby biegu i umieszczanie tego na instagramie robiąc przy okazji dziubek i wytykanie tyłka do kamerki? Zamiast takich zblazowanych pozerów wysłać do Myślęcinka i tam robić imprezę, która nie będzie uciążliwa dla nikogo, to blokujesz połowę miasta z główną drogą przelotową wschód- zachód? Co ty masz we łbie panie bruski, skoro nie potrafisz podejmować racjonalnych decyzji i dla 200 czy 300 pozerów utrudniasz poruszanie się tysiącom ludzi?????

G
Gość

Mam progresy za 1500zł i za ch.... nie mogę odczytać tej mapki. A kiedy będzie bieg przełajowy po rozkopanej Bydgoszczy np. po Kapuściskach? Nie byłoby zamykania ulic.

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3