4. PKO Bydgoski Festiwal Biegowy. Uwaga - utrudnienia drogowe [lista zamkniętych ulic, zmiany w komunikacji publicznej, MAPA]

red, źródło: ZDMiKPZaktualizowano 
4. PKO Bydgoski Festiwal Biegowy odbędzie się w niedzielę, 12 maja 2019 Zdjęcie ilustracyjne
W niedzielę, 12 maja, odbywa się 4. PKO Bydgoski Festiwal Biegowy. Poza głównym biegiem na 10 km, zaplanowano też zawody dla najmłodszych, zawody dla rolkarzy i coś dla miłośników jedzenia - strefa foodtrucków. Trasa biegu zorganizowana została na dość ważnych bydgoskich ulicach, a to oznacza, że kierowców i pasażerów miejskiej komunikacji czekają utrudnienia. Najważniejsze informacje znajdziecie poniżej.

AKTUALIZACJA, 12 MAJA 2019. ZDJĘCIA Z WYDARZENIA:

Co tam deszcz! Wielkie bieganie w Bydgoszczy. 4. PKO Bydgosk...

4. PKO Bydgoski Festiwal Biegowy to kolejna w dość krótkim czasie impreza biegowa, która organizowana jest w Bydgoszczy. 1 maja biegacze mogli uczestniczyć w imprezie pod nazwą "Bydgoszcz na start!", którą zorganizował Kujawsko-Pomorski Związek Lekkiej Atletyki.

ZOBACZ ZDJĘCIA z tego wydarzenia:

"Bydgoszcz na start 2019"! Zobacz zdjęcia z biegu

4. PKO Bydgoski Festiwal Biegowy

W ramach 4. PKO Bydgoskiego Festiwalu Biegowego odbywają się:

 • Rywalizacja biegowa na dystansach 10 km oraz półmaratonu
 • Zawody rolkarskie
 • Konkurencje biegowe na krótszych dystansach
 • Biegi dla dzieci i młodzieży oraz animacje sportowe
 • Drużynowy Bieg Pracodawców

Zawody odbywają się na szybkich, atestowanych trasach. Centrum festiwalu, start i meta zlokalizowane są na terenie Stadionu Zawisza. Podczas PKO Bydgoskiego Festiwalu Biegowego mają miejsce również imprezy towarzyszące: targi sportowe oraz strefa Food-Trucków!

4. PKO Bydgoski Festiwal Biegowy - będą utrudnienia

Niestety przy okazji 4. PKO Bydgoskiego Festiwalu Biegowego, który odbędzie się w niedzielę, 12 maja, trzeba liczyć się z utrudnieniami na drogach.

Trasa 10-kilmetrowego biegu pkobydgoskifestiwalbiegowy.pl

Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej, na czas trwania biegu, w niedzielę, 12 maja 2019 roku w godz. od 07:30 do 15:30 planowane jest wprowadzanie zmian w obowiązującej organizacji ruchu na ul. Gdańskiej (od ul. Modrzewiowej do ul. Kamiennej), ul. Kamiennej (od ul. Sułkowskiego do ul. Gdańskiej), ul. Artyleryjskiej i ul. Pileckiego.
Szczegółowy opis zmian:

 • na czas wybiegania zawodników z kompleksu Zawisza - przez Policję czasowo zostanie wstrzymany ruch na skrzyżowaniu ulic: Gdańska-Modrzewiowa. Zamknięcie nastąpi od godz. 08:50 i potrwa do momentu, wybiegnięcia wszystkich zawodników na ulicę Gdańską,
 • nie będzie możliwości przejazdu przez skrzyżowanie ulic: Gdańska – Czerkaska – Powstańców Warszawy,
 • na skrzyżowaniu ulic: Kmicica – Pileckiego planowane jest sterowanie ruchem przez Policję. Mocno utrudniony przejazd przez skrzyżowanie - będzie jedynie możliwy w relacji północ – południe,
 • na ul. Gdańskiej (od ul. Czerkaskiej do ul. Kamiennej) dzień przed zawodami od około godz. 17:00 zostaną wyłączone z funkcjonowania parkingi. Mieszkańcy opisanego odcinka ul. Gdańskiej na czas obowiązywania zakazów proszeni są o przepakowanie pojazdów np. na ulice: Leśną, czy Dwernickiego,
 • na czas trwania zawodów zostanie zorganizowany objazd drogi krajowej nr 80 w kierunku Szczecina ulicami Sułkowskiego, Ogińskiego, Jagiellońską, Focha Grunwaldzką do ronda Maczka. Przejazd w kierunku Torunia i Gdańska od ronda Maczka będzie poprowadzony tymi samymi ulicami,
 • dojazd do centrum miasta z kierunku Osielska i Niemcza będzie możliwy ul. Gdańską (odcinek Jeździecka-Modrzewiowa), ul. Modrzewiową, ul. Sułkowskiego, ul. Ogińskiego i dalej z wykorzystaniem głównych ulic biegnących na osi wschód – zachód. Dojazd do wymienionych miejscowości od strony centrum będzie możliwy z wykorzystaniem w/w ulic lub ul. Armii Krajowej,
 • "obsługa" osiedla Jachcice będzie możliwa przez ul. Żeglarską i ul. Unii Lubelskiej.

- Z uwagi na bezpieczeństwo prosimy o bezwzględne stosowanie się do czasowego oznakowania oraz poleceń służb porządkowych regulujących ruch w obrębie ulic objętych czasową organizacją ruchu - apeluje ZDMiKP.

Wielka przebudowa węzła przy Szarych Szeregów w Bydgoszczy. ...

Zmiany w komunikacji miejskiej:

W związku z biegiem ZDMiKP wprowadzi również zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej w Bydgoszczy. Będą obowiązywać od około 08:00 do około godziny 15:00.

 • Linia nr 54
 • Linia autobusowa numer 54 nie będzie obsługiwała wariantowego wjazdu oznaczonego literą „P" ulicami Zygmunta Augusta i W. Pileckiego. W opisanym wariancie autobusy zostaną skierowane na trasę czasowo zmienioną ulicą Żeglarską.
 • Linie nr 57/80
 • Linie autobusowe numer 57/80 w kierunku Dworzec Główny - od przystanku Ogińskiego / Moniuszki objazd ulicami: M. Ogińskiego, Powstańców Wielkopolskich, A. Mickiewicza, Świętojańską, Hetmańską, Warszawską do pętli Dworzec Główny. W kierunku Błonie / Port Lotniczy od pętli Dworzec Główny objazd ulicami: Dworcową, A. Fredry, J. J. Śniadeckich, Z. Krasińskiego, R. Markwarta, rondo Ossolińskich, L. Sieńki. Od przystanku Dworzec Autobusowy powrót na standardowe trasy. Przystanek Rycerska wyłączony z obsługi pasażerskiej.
 • Linia nr 83
 • Linia autobusowa numer 83 w kierunku pętli Tatrzańskie od przystanku rondo Maczka, (przystanek na ulicy Grunwaldzkiej), ulicami Grunwaldzką, F. Focha, Jagiellońską, M. Ogińskiego, J. Sułkowskiego, od przystanku Kamienna / Sułkowskiego powrót na stałą trasę. Kierunek Czyżkówko: od przystanku Kamienna / Wyszyńskiego ulicami: Kamienną, J. Sułkowskiego, M. Ogińskiego, Jagiellońską, F. Focha, Grunwaldzką. Od przystanku rondo Maczka powrót na stałą trasę.
 • Linia nr 1
 • Linia tramwajowa numer 1 zostanie skierowana z pętli Wilczak do pętli Bielawy. Ostatni odjazd z pętli Las Gdański wykonany zostanie o godzinie 7.45. Odjazd z pętli Bielawy odbywać się będzie zgodnie z odjazdami obowiązującymi na pętli Las Gdański.
 • Linia nr 2
 • Linia tramwajowa numer 2 po zrealizowaniu kursu z Lasu Gdańskiego o godzinie 7.55 zostanie zawieszona.
 • Linia nr 10
 • Linia tramwajowa numer 10 zostanie skierowana z pętli Niepodległości do pętli Bielawy. Odjazd z pętli Bielawy odbywać się będzie zgodnie z odjazdami obowiązującymi na pętli Las Gdański.

Na trasach objazdów obowiązywać będą wszystkie przystanki. Bilety z linii tramwajowych nr 1 i 10 po przesiadce będą honorowane na trasie linii autobusowej nr 52 od r. Jagiellonów do Lasu Gdańskiego i odwrotnie.

Otwarcie sezonu motocyklowego 2019 w Bydgoszczy

Wideo

Materiał oryginalny: 4. PKO Bydgoski Festiwal Biegowy. Uwaga - utrudnienia drogowe [lista zamkniętych ulic, zmiany w komunikacji publicznej, MAPA] - Express Bydgoski

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 18

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.
G
Gość

wariactwo! kto chce uprawiać swoje hobby niech robi to bez zakłócania miastu i komunikacji. Głupota zezwalających na blokowanie ulic - nie ma granic.

zgłoś
G
Gość

Cześć panowie, spotkam się z Panem na dyskretne i potajemne spotkania Mam 24 lat jestem po rozstaniu i nie chce mężczyzny na stałe. Zapraszam do kontaktu przez ten portal : www.wyspakobiet.eu/malinka88

zgłoś
G
Gość

Ta dziewczyna w białych spodniach i czarnej bluzce – tak, tamta, wybiega teraz z klatki - więcej nie wsiądzie do żadnej windy. Mowy nie ma. Choćby na ostatnie piętro Pałacu Kultury, ba nawet Empire State Building, wejdzie pieszo. Cóż, już nigdy nie zamierza próbować, bo historia lubi się powtarzać, a o zdrowie dbać trzeba - zawały w młodym wieku są coraz popularniejsze. Tak, powiem Ci co się stało.

Winda. Winda jest w jednym z wieżo-betonowców. Jedzie w dół i mozolnie wciąga się w górę od pół wieku lat, może mniej, może więcej. Kto by tam teraz to sprawdził, pewnie i tak ten dokument zginął. Stara. Jedna z wielu. Niepozorna. Tak byś ją opisał. Skrzypiąca na smutno. Malowana nie wiadomo ile razy, aż ts farba nie trzyma się nawet na słowo honoru. Mechaniczna larwa, która nie może znaleźć wyjścia z szybu, bezsensownie krążąc od krańca do krańca aż do końca świata. Prostokątne lustro na tylnej ścianie, co prawda nie najnowsze, to i zarazem niestłuczone. Dobre do poprawienia włosów, albo sprawdzenia czy nie ma się szminki na przednich zębach, fuj.

Marta. Jest po czterogodzinnej naradzie u przyjaciółki. Albo tej wrednej baby z działu HR. Wsiada do windy na ostatnim, dziesiątym piętrze. Jedyna pasażerka na szaloną podróż. Przez pomyłkę nacisnęła siódemkę. Zastanowiło ją to, bo od zera do siódemki są jeszcze trzy rzędy. Dwie czerwone kropki na przyciskach zapaliły się. Trzasnęły ciężkie, metalowe drzwi z jedną, wąską szybką, przez którą nijak uciec. Po lewej stronie wisiało lustro, po prawej przesuwał się widok na kolejne piętra, a naprzeciwko widziała guziki.

Winda zaniosła się swoim starotrzaskiem i rozpoczęła podróż w dół. Marta oparła się o boczną ścianę i przymknęła oczy. Cóż, było późno. Będzie musiała jechać nocnym albo zadzwonić po taksówkę. Winda trzęsła się, ale opadała. Na przełomie ósmej i siódmej kondygnacji zwolniła, zatrzymując się na siódmy piętrze. Zrobiło się cicho. Na moment. Gwałtowny dźwięk otwieranych drzwi dobiegł zza Marty. Marta wcale nie przeraziła się, przecież mogła nie zobaczyć człowieka, który chciał wejść. Spojrzała na drzwi, ale te wciąż były zamknięte. Po kilku sekundach zatrzask windy zgrzytnął. Marta wzruszyła ramionami - maszyny przecież czasami żyją własnym życiem - jedna z czerwonych lampek zgasła. Kątem oka spostrzegła, że lewa strona wygląda inaczej. Ta lustrzana strona. Wstrzymała oddech. Tylko trzy kieliszki czerwonego wina i takie efekty - skarciła się w myślach.

To coś inaczej w lustrze miało nie więcej niż siedem lat i było dziewczynką. Do tego bardzo bladą dziewczynką – po Ringu to klasyka. Miało białą sukieneczkę do kolan i brązowy kucyk na głowie.Gapiło się w podłogę, mocno przytulając brodę do klatki piersiowej, czyżby czegoś wstydziła się. Marta poczuła, jak serce podchodzi jej do gardła a ciało sztywnieje. Dotknęła dłonią lustra i przejechała po nim szybko. Chłodne i gładkie. Ale dziecko nie zniknęło. Stało tam nadal w odbiciu wnętrza windy, choć oprócz dziewczyny nikogo w niej nie było. Marta zaryzykowała. Patrząc w taflę, wyciągnęła rękę do tyłu, sięgając do dziewczynki.

- Myślisz, że nic nie wiem? - powiedziało nagle dziecko, zaglądając jej prosto w oczy.

Marta zastygła.

- Przecież to czuć na kilometr. - głos tego dziecka nie przypominał głosu żadnego dziecka. Był niski, męski, zdecydowany, z wyrzutem, złowrogi.

- Wszyscy wiedzą, że Ty to zrobiłaś.

Tysiąc różnych rzeczy przebiegło Marcie przez głowę. Niby co? Nie zrobiła raportu na wyznaczony termin, nie powiedziała szefowej, oddała książkę do biblioteki po terminie, nie zadzwoniła do matki na Dzień Matki. Bo zapomniała.

zgłoś
G
Gość

Hej Faceci :) Szukam mężczyzny na niejawne randki. Liczę 19 latek oraz mam zgrabne ciało, moje toples fotki i kontakt na tym portalu: www.czatkobiet.pl/ i poszukaj mnie po niku: aniula21

zgłoś
G
Gość

Cześć panowie, spotkam się z Panem na dyskretne i potajemne spotkania Mam 24 lat jestem po rozstaniu i nie chce mężczyzny na stałe. Zapraszam do kontaktu przez ten portal : www.wyspakobiet.eu/wiola88

zgłoś
T
Tomek

Takie biegi przecież to taki szpan.. blichtr..

A pożytek dla zdrowia?? Dla mieszkańców ??Udreka.. Połowa miasta rozkopana, wszędzie syf i ślimaczących się remont ..Ja tez biegam długie dystanse ale nie po asfalcie , pośród smrodu spalin ,tylko na terenach leśnych , rekreacyjnych .. Dla zdrowia nie dla szpanu markowych ciuszków czy selfi na pejsbooku....

zgłoś
G
Gość
2019-05-07T03:55:44 02:00, Gość:

panie bruski... czy ty kurfa jesteś racjonalnym i logicznie myślącym człowiekiem, skoro rozkopałeś połowę miasta, a do tego zamykasz drugą nierozkopaną połowę, aby organizować jakieś tandetne imprezki dla zblazowanych pseudosportowców, dla których jedynym sensem życia jest ubranie się w kolorowe ciuszki z wielką czcionką napisaną nazwą modnego producenta i robienie sobie 200 fotek z niby biegu i umieszczanie tego na instagramie robiąc przy okazji dziubek i wytykanie tyłka do kamerki? Zamiast takich zblazowanych pozerów wysłać do Myślęcinka i tam robić imprezę, która nie będzie uciążliwa dla nikogo, to blokujesz połowę miasta z główną drogą przelotową wschód- zachód? Co ty masz we łbie panie bruski, skoro nie potrafisz podejmować racjonalnych decyzji i dla 200 czy 300 pozerów utrudniasz poruszanie się tysiącom ludzi?????

2019-05-07T23:43:24 02:00, Kość:

A skąd Pani(Pan) wie, że Ci zblazowani amatorzy robią zdjęcia dzióbków i tyłków? Ktoś jest podglądaczem - zawodowcem. A będzie dużo do podglądania, ponad 2000 osób będzie robiło sobie zdjęcia na tarasie.

To niech robia w miejscu gdzie nikomu to nie przeszkadza. Bruski wykonczyl pilke i zuzel w bydgoszczy gdzie nikomu to nie przeszkadzalo a notorycznie wykancza mieszkancow idiotycznymi biegami

zgłoś
K
K.

Na szczęście zamknięcie połowy miasta pokarało organizatorów chu*ową pogodą ...

zgłoś
J
Ja
2019-05-06T22:00:44 02:00, Gość:

Mam progresy za 1500zł i za ch.... nie mogę odczytać tej mapki. A kiedy będzie bieg przełajowy po rozkopanej Bydgoszczy np. po Kapuściskach? Nie byłoby zamykania ulic.

10/10!!!

zgłoś
G
Gość

Cześć panowie, spotkam się z Panem na dyskretne i potajemne schadzki. Mam 24 lat jestem po rozstaniu i nie chce mężczyzny na stałe. Zapraszam do kontaktu przez ten portal : www.wyspakobiet.eu/wiola89

zgłoś
G
Gość

Cześć panowie, spotkam się z Panem na dyskretne i potajemne schadzki. Mam 24 lat jestem po rozstaniu i nie chce mężczyzny na stałe. Zapraszam do kontaktu przez ten portal : www.wyspakobiet.eu/wiola89

zgłoś
G
Gość

Witam, umówię się z Facetem na skromne i potajemne schadzki. Mam 23 lat jestem po rozstaniu i nie chce faceta na stałe. Zapraszam do kontaktu przez ten czat : www.czatkobiet.pl/ania23

zgłoś
G
Gość

W Myślęcinku jest dużo terenów gdzie biegacze mogli by biegać, czemu utrudnia się poruszanie po mieście, ograniczenia w komunikacji, pozamykane ulice, objazdy. Jaki jest koszt chociaż by ustawiania znaków, pracy Policji, zmian w komunikacji.

zgłoś
K
Kość
2019-05-07T03:55:44 02:00, Gość:

panie bruski... czy ty kurfa jesteś racjonalnym i logicznie myślącym człowiekiem, skoro rozkopałeś połowę miasta, a do tego zamykasz drugą nierozkopaną połowę, aby organizować jakieś tandetne imprezki dla zblazowanych pseudosportowców, dla których jedynym sensem życia jest ubranie się w kolorowe ciuszki z wielką czcionką napisaną nazwą modnego producenta i robienie sobie 200 fotek z niby biegu i umieszczanie tego na instagramie robiąc przy okazji dziubek i wytykanie tyłka do kamerki? Zamiast takich zblazowanych pozerów wysłać do Myślęcinka i tam robić imprezę, która nie będzie uciążliwa dla nikogo, to blokujesz połowę miasta z główną drogą przelotową wschód- zachód? Co ty masz we łbie panie bruski, skoro nie potrafisz podejmować racjonalnych decyzji i dla 200 czy 300 pozerów utrudniasz poruszanie się tysiącom ludzi?????

A skąd Pani(Pan) wie, że Ci zblazowani amatorzy robią zdjęcia dzióbków i tyłków? Ktoś jest podglądaczem - zawodowcem. A będzie dużo do podglądania, ponad 2000 osób będzie robiło sobie zdjęcia na tarasie.

zgłoś
S
Sylwia

Cześć Panowie :) , Mam na imie Sylwia i mam 25 lat jeżeli masz ochotę Napisz do mnie na https://sexanons.eu/profilSylwia25 jeśli jesteś miłośnikiem kobiecych kształtów, lubisz piękne i inteligentne kobiety to zapraszam Cię do bliższej znajomości z moją osobą. Pozdrawiam Milutko :)

zgłoś
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3