https://expressbydgoski.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

34 zarzuty dla urzędniczki ratusza w Inowrocławiu. Chodzi o wyłudzenie 120 tys. zł

JPL/ komunikat CBA
123rf
Urzędniczka Wydziału Kultury, Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Inowrocławia usłyszała 34 zarzuty.

Wydział Zamiejscowy CBA w Bydgoszczy pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz Południe prowadzi śledztwo dotyczące bezprawnych działań pracowników Wydziału Kultury, Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Inowrocławia. Chodzi o działania w latach 2015-2017.

Była już urzędniczka z Wydziału Kultury, Promocji i Komunikacji Społecznej inowrocławskiego ratusza usłyszała w prokuraturze 34 zarzuty dotyczące oszustw, jakich dokonywała wspólnie i w porozumieniu z innymi osobami. - W tej chwili mówimy o wyłudzeniach blisko 120 tys. zł. Śledztwo jest w toku, możliwe, że lista zarzutów się poszerzy. Możliwe też, że pojawią się kolejni podejrzani - informuje Centralne Biuro Antykorupcyjne.

By ukryć wyłudzenia posługiwano się fałszywymi fakturami. Poświadczające nieprawdę faktury opisywano jako prawdziwe, potwierdzając wykonanie prac. Pojedyncze faktury opiewały na kwoty do kilkunastu tysięcy złotych.

- Kobieta, która usłyszała zarzuty, była odpowiedzialna m.in. za opisywanie takich faktur i wstępne przygotowywanie ich do wypłaty pieniędzy za rzekomo wykonane usługi lub by przedłożyć je w kasie urzędu, aby rozliczyć wcześniej pobraną - wyłudzoną zaliczkę gotówkową - informuje Piotr Kaczorek z CBA.

11 października 2017 roku funkcjonariusze gdańskiej Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego wszczęli kontrolę procedur w temacie udzielania i realizacji zamówień publicznych, których wnioskodawcą był Wydział Kultury, Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Inowrocławia w latach 2015-2017.

Już pierwsze czynności potwierdziły przypuszczenia i pozwoliły na złożenie do prokuratury zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Tydzień po rozpoczęciu kontroli agenci CBA z Delegatury w Gdańsku weszli do Urzędu Miasta w Inowrocławiu, do jednej z jednostek kulturalnych podległych urzędowi - Kujawskiego Centrum Kultury oraz mieszkań prywatnych.

- Zabezpieczyliśmy wtedy faktury i dokumenty związane z wprowadzaniem do obrotu fikcyjnych faktur i rachunków, a także nośniki danych i komputery - informuje CBA.

Na budowie trasy S5 obsunęła się ziemia:

Na drodze krajowej nr 10 przy węźle Białe Błota od strony Lisiego Ogona, w wyniku prowadzonych prac ziemnych przy budowie drogi S5, doszło do osunięcia się ziemi przy wiadukcie kolejowym, tuż przy węźle Białe Błota - informuje Tomasz Okoński, rzecznik bydgoskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Uszkodzeniu uległa także nawierzchnia drogi. Wprowadzono w tym miejscu zwężenie drogi, a ruchem sterują sygnaliści. Utrudnienia obowiązujące w obu kierunkach.Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad na swojej stronie, utrudnienia w ruchu potrwają do 10 kwietnia, a ruch w miejscu obsunięcia się ziemi odbywa się wahadłowo.W związku z dużym natężeniem ruchu na tym odcinku Białe Błota – Lisi Ogon - Pawłówek mogą tworzyć się spore korki.Wykonawca tego odcinka S5, stara jak najszybciej doprowadzić drogę do pełnej przejezdności - zapewnia Okoński.

Na budowie trasy S5 pod Bydgoszczą osunęła się ziemia! Są ol...

Wideo: Info z Polski - 22.03.2018

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Biznes

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na expressbydgoski.pl Express Bydgoski