Do tej pory świadczenie wypłacane w ramach programu "Dobry start" realizowane było na podstawie uchwały i rozporządzenia Rady Ministrów. Teraz ma to zostać uregulowane poprzez ustawę.
Świadczenie 300 plus wypłacane będzie niezależnie od dochodu rodziny, na rozpoczynający się rok szkolny dla dzieci do 20 roku życia, a w przypadku dzieci niepełnosprawnych do 24 roku życia.
W uzasadnieniu możemy przeczytać, że "Uregulowanie prawa do świadczenia dobry start w ustawie zapewni stabilizację tego świadczenia i da większą pewność co do jego ciągłego funkcjonowania".
300 plus - komu przysługuje świadczenie?
Świadczenie wypłacane w ramach programu "Dobry start" zakłada wypłatę 300 zł na rozpoczynający się rok szkolny dla dzieci do ukończenia 20 roku życia, albo w przypadku dzieci niepełnosprawnych - do ukończenia 24 roku życia.
Świadczenie ma być wypłacane niezależnie od dochodu rodziny. Wniosek o wypłatę świadczenia można składać drogą tradycyjną od 1 sierpnia, a elektronicznie od 1 lipca. Jeśli kompletny wniosek zostanie złożony w lipcu lub sierpniu, wówczas świadczenie zostanie wypłacane nie później, niż do końca września.
W przypadku wniosków składanych w późniejszym terminie, świadczenie będzie wypłacane w terminie do dwóch miesięcy od dnia złożenia wniosku.
PiS obiecuje: 500 plus na pierwsze dziecko, "13" emerytura dla najstarszych.
